TV

2010-07-14

Global Startup Challenge 2010

Global Startup Challenge 2010 to pierwsza w Polsce inicjatywa skierowana do twórców projektów internetowych o najwyższym potencjale odniesienia sukcesu w skali globalnej. Celem GSC jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych pomysłodawców z całej Europy. Organizatorami inicjatywy jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Spółka Red Sky.

TVP Szczecin, Kronika


2010-07-05

DEBATA TELEWIZYJNA - Sieć Aniołów Biznesu Amber

Zapraszamy do obejrzenia debaty telewizyjnej podczas, której znani specjaliści dyskutowali na temat sytuacji innowacyjnych firm w Polsce, komercjalizacji badań naukowych i tworzenia spółek spin-off, a także ogólnej kondycji polskiego rynku venture. Debata była również szansą na podsumowanie dotychczasowych efektów działalności Sieci Aniołów Biznesu Amber. 

Obejrzyj


2010-06-25

Sieć Aniołów Biznesu Amber - Dwudziesty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

W programie podsumowano dotychczasowe działania Sieci Aniołów Biznesu Amber oraz omówiono kondycję polskiego rynku venture. W odcinku przedstawiono także sylwetki inwestorów i osób poszukujących finansowania oraz ich dotychczasowe doświadczenia. 

Obejrzyj


2010-06-23

Od studenta do menedżera - Dziewiętnasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Odcinek prezentuje sylwetkę Michała Lisieckiego, Prezesa Platformy Mediowej Point Group, który rozpoczął swoją karierę będąc studentem, natomiast obecnie zarządza dużą firmą. Program pokazuje jak z małej studenckiej firmy, przekształcić się w potężna korporację. 

Obejrzyj


2010-06-22

Subkultura startup'owców w Polsce - Osiemnasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka "Anioły Biznesu" prezentującego subkulturę startup'owców oraz sylwetki młodych przedsiębiorców, którzy tworząc innowacyjny produkt, walczą o pozycję i przetrwanie na rynku. 

Obejrzyj


2010-06-08

Jakie bariery napotykają startup'y? - Siedemnasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

W odcinku przedstawione zostały startup'y prezentujące swoje usługi i produkty podczas międzynarodowych targów teleinformatycznych CeBIT w Hanowerze. Młode firmy dzielą się doświadczeniami na temat barier jakie napotykają na swojej drodze oraz radzą jak je pokonać.

Obejrzyj


2010-05-24

Zachęty podatkowe dla prywatnych inwestorów - Szesnasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Program porusza tematykę ulg podatkowych dla prywatnych inwestorów. Zaproszeni goście opowiedzą o barierach jakie napotykają przy inwestycjach venture oraz podzielą się wiedzą jak optymalizować swoje podatki.

Obejrzyj


2010-05-23

System finansowania ryzykownych przedsięwzięć w Polsce - Piętnasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka "Anioły Biznesu". W programie przedstawione zostały instytucje, które umożliwiają pozyskanie funduszy na realizację przedsięwzięć, charakteryzujących się wysokim stopniem ryzyka.

Obejrzyj


2010-04-07

Relacja z międzynarodowych targów teleinformatycznych CeBIT 2010 - Czternasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Czternasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu" jest relacją z międzynarodowych targów CeBIT 2010, odbywających się w dniach 2-6 marca br. w Hanowerze. W programie można zobaczyć najnowsze rozwiązania ze świata techniki i technologii, a także poznać opinie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, o szansach jakie stwarza uczestnictwo w targach.

Obejrzyj


2010-03-24

Niezwykły projekt młodych naukowców z Poznania - Trzynasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Kolejny odcinek "Aniołów Biznesu" przedstawia grupę młodych naukowców z Poznania, którzy odnieśli sukces w międzynarodowym konkursie Imagine Cup, organizowanym przez Microsoft. Studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza zaprezentowali innowacyjną technologię, która pozwala niewidomym dzieciom w nauce Braille'a.

Obejrzyj


2010-03-05

Sieć Aniołów Biznesu Amber Wydarzeniem Gospodarczym 2009 - Perły Biznesu rozdane

Sieć Aniołów Biznesu Amber została uhonorowana nagrodą Pereł Biznesu w kategorii Wydarzenie Gospodarcze roku 2009. Kapituła konkursowa pod przewodnictwem prof. Stanisława Flejterskiego wybierała zwycięzce spośród wydarzeń, zjawisk czy też trendów gospodarczych, które mają pozytywny wpływ na rozwój regionu Pomorza Zachodniego. Nominowani charakteryzują się wysoką jakością usług oraz formą działania, która prowadzi do zwiększenia liczby miejsc zatrudnienia, rozwoju innowacji oraz ekspansji rynkowej.
Nagroda odebrana została przez Panią Barbarę Bartkowiak - Menedżera Sieci Aniołów Biznesu Amber oraz Prezesa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

TVP Szczecin, Kronika


2010-03-02

Komercjalizacja badań na przykładzie firmy Read-Gene - Dwunasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do obejrzenia odcinka dotyczącego tworzenia spółek spin-off na przykładzie firmy Read-Gene, która komercjalizuje badania na Pomorskiej Akademii Medycznej.

Obejrzyj


2010-02-22

W poszukiwaniu Anioła Biznesu - doświadczenia innowacyjnych firm z Wielkiej Brytanii - Jedenasty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

W odcinku zaprezentowane zostały innowacyjne firmy poszukujące Anioła Biznesu w Wielkiej Brytanii. Bohaterowie odcinka to liderzy nowatorskich projektów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami na temat współpracy z sieciami Aniołów Biznesu, prowadzeniem innowacyjnej firmy oraz wszystkimi szansami i barierami przed, którymi stają.

Obejrzyj


2010-02-10

Rynek New Connect szansą dla innowacyjnych firm - Dziesiąty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z serii "Anioły Biznesu", który relacjonuje debiut szczecińskiej firmy IAI S.A. na rynku New Connect w Warszawie. Odcinek porusza tematykę związaną z szansami i możliwościami jakie stwarza dla młodych, innowacyjnych firm New Connect.

Obejrzyj


2010-02-01

Doświadczenia prywatnych inwestorów - Aniołowie Biznesu z Wielkiej Brytanii - Dziewiąty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

W bieżącym odcinku "Anioły Biznesu" zaprezentowane zostały sylwetki prywatnych inwestorów działających w ramach brytyjskiej Sieci Aniołów Biznesu OION. Doświadczeni Aniołowie Biznesu dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają o czynnikach jakie wpływają na podjęcie decyzji inwestycyjnej, kryteriach jakie przyjmują przy jej podejmowaniu oraz o korzyściach jakie wynoszą ze współpracy z innymi Aniołami w ramach Sieci.

Obejrzyj


2010-01-11

Transfer technologii oraz wspieranie innowacji na przykładzie Oxfordu - Ósmy odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Ósmy odcinek "Aniołów Biznesu" jest relacją z wizyty w Wielkiej Brytanii, gdzie na przykładzie angielskich inkubatorów przedsiębiorczości oraz centrów transferu technologii możemy zapoznać się ze sposobem wspierania innowacji skupionej wokół Uniwersytetu w Oxfordzie.

Obejrzyj


2009-12-28

Kim są Anioły Biznesu? - Siódmy odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

W szóstym odcinku "Anioły Biznesu" przedstawione zostały sylwetki inwestorów, motywy ich działania oraz relacje zachodzące między projektodawcą a Aniołem Biznesu.

 Obejrzyj


2009-12-26

Forum Inwestycyjne AMBER 2009 - Szósty odcinek "Aniołów Biznesu"

Zapraszamy do obejrzenia odcinka "Anioły Biznesu" poświęconego zorganizowanemu przez Polską Fundację Przedsiębiorczości Forum Inwestycyjnemu AMBER 2009, którego tematem przewodnim były perspektywy rozwoju współpracy Aniołów Biznesu i startup'ów w Polsce.

Obejrzyj


2009-12-25

Gdzie szukać wsparcia? - Piąty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do objerzenia piątego odcinka "Anioły Biznesu", w którym przedstawione zostały możliwości wsparcia oferowane młodym, innowacyjnym firmom.

 Obejrzyj


2009-11-16

Bezpieczna innowacja - Czwarty odcinek z cyklu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do zapoznania się z czwartym odcinkiem z cyklu "Anioły Biznesu" - Bezpieczna innowacja.

Obejrzyj


2009-10-31

Pierwszy kontakt z Aniołem Biznesu - Trzeci odcinek programu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym odcinkiem programu "Anioły Biznesu", w którym powiemy o tym, jak przygotować się do spotkania z inwestorem.

Obejrzyj


2009-10-20

W co inwestują Anioły Biznesu? - Drugi odcinek programu "Anioły Biznesu"

Dnia 15 października wyemitowano drugi odcinek programu "Anioły Biznesu". Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, w którym można dowiedzieć się w co inwestują Anioły Biznesu.

Obejrzyj


2009-09-30

Dlaczego Anioły Biznesu? - Pierwszy odcinek programu "Anioły Biznesu"

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka programu "Anioły Biznesu" poświęconego możliwościom pozyskania finansowania na rozpoczęcie działalności innowacyjnej firmy.

Obejrzyj


2009-05-26

Informacje Lubuskie 19 maja 2009 r. (TVP Gorzów)

Relacja z konferencji inauguracyjnej Sieci Amber w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 19 maja 2009 r.

Obejrzyj