Konferencja inaugurująca Projekt POMERANUS SEED w woj. kujawsko-pomorskim - 14.01.2010, Bydgoszcz

17.12.2009

W dniu 20 listopada 2009r., podczas Forum Inwestycyjnego AMBER 2009, zainaugurowana została działalność Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, uruchomionego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. Kolejna konferencja, na której zaprezentowane zostaną założenia funkcjonowania Funduszu odbędzie się 14 stycznia 2010r w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ulicy Mennica 6, sala nr 2, parter (Centrum Pracy i Przedsiębiorczości, naprzeciwko Karczmy Młyńskiej). Początek konferencji - godz. 11.00.

 

Na konferencji, poza prezentacją Funduszu POMERANUS SEED przedstawiony zostanie również rynek private equity w Polsce oraz powiązanie Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED i Sieci Aniołów Biznesu AMBER.

Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, który jest pierwszym tego typu funduszem w północno-zachodniej Polsce, będzie poszukiwał ciekawych projektów biznesowych, będących na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

W Polsce tego typu instrumenty finansowe są w dalszym ciągu rzadkością, co powoduje, iż wartość inwestycji we wczesnych fazach rozwoju firm jest śladowa. Z tego powodu wiele cennych technologii i pomysłów nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Powstanie Funduszy Kapitałów Zalążkowych może temu zaradzić.

Fundusz kieruje zaproszenie do osób fizycznych, zespołów i przedsiębiorstw, poszukujących kapitału na stworzenie nowych, bardzo innowacyjnych spółek z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oraz bio- i nanotechnologii.

W załączeniu program Konferencji.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt e-mailowy bądź telefoniczny.
e-mail: biuro@pomeranusseed.pl
tel.+48 91 312 9248

Więcej informacji o Projekcie znajduje się na stronie: www.pomeranusseed.pl

Serdecznie zapraszamy !