Innowacyjne Centrum Fizjoterapii

21.02.2016

W styczniu 2016 r. w Śremie otwarte zostało nowe centrum fizjoterapii, specjalizujące się w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Centrum wyposażone zostało w innowacyjne urządzenia, dzięki którym jest ono jedynym tak wyposażonym ośrodkiem w swoim regionie. Stworzenie ośrodka współfinansowane było pożyczką JEREMIE na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym, udzieloną przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w kwocie 1.500 tys. zł.

Nowy ośrodek wyposażony jest m.in. w system diagnostyczny umożliwiający trójwymiarową analizę kręgosłupa, urządzenia do leczenia skolioz, a także w bieżnię antygrawitacyjną działająca w oparciu o najbardziej zaawansowaną technologię, która polega na wykorzystaniu metody „odciążenia” kończyn dolnych. Bieżnia ta przeznaczona jest dla osób, które wracają do zdrowia po kontuzji, zabiegu chirurgicznym lub chcą poprawić swoją sylwetkę. Nowatorstwo tego urządzenia polega na przeciwdziałaniu grawitacji i bardzo skutecznym poprawianiu sprawności pacjenta.

Centrum zlokalizowane jest na czwartym piętrze hotelu L'ascada w Śremie, dzięki czemu jest także w stanie zapewnić bazę noclegową swoim pacjentom. Klientami ośrodka będą przede wszystkim osoby po operacjach, dochodzące do pełnej sprawności. Specjalizacją ośrodka będzie także leczenie wad postawy u dzieci.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia inwestycji.