Finał konkursu

29.10.2018

W piątek 26.10.br odbyła się Gala Finałowa konkursu "Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca!", ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla Laureatów. To już dziewiąta edycja konkursu dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach wspierania rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności wśród młodych osób chcących założyć swój pierwszy biznes w Szczecinie.

Głównym celem konkursu jest wybranie najciekawszych pomysłów biznesowych przedstawionych w biznesplanie oraz zapewnienie odpowiednich instrumentów do przekształcenia go w szczecińską firmę, która może odnieść spektakularny sukces na świecie.

W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość zgłoszeń - 74 biznesplany napisane przez 124 autorów. Przeprowadzono 6 szkoleń, w których uczestniczyło 265 osób. W czasie wizyt-inspiracji 88 uczestników odwiedziło 9 firm ze szczecińskiego obszaru metropolitarnego.

W tegorocznej edycji Konkursu wybrano następujących zwycięzców:

Kategoria I: młodzież do 18 roku życia:

  • Miejsce I – Julia Łubowska, Aleksandra Kaczmarek „Ceglofer”, IV Liceum Ogólnokształcące, opiekun Justyna Muraszewska 

Kategoria II: osoby powyżej 18 lat, studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmą

  • Miejsce I – Rafał Fortuński, Iwona Surma „Growapp”
  • Miejsce II – Daniel Dobkowski „Rockabilly bikes Rower szyty na miarę” 
  • Miejsce III – Paweł Brzozowski „Sedina Bus” 
  • Wyróżnienie – Joanna Białowąs „Geometria Krajobrazu" 
  • Nagroda specjalna Banku Santander Polska S.A. – Rafał Fortuński, Iwona Surma „Growapp”

W latach 2010-2018 złożono łącznie 312 biznesplanów, przeprowadzono 36 szkoleń dla 793 uczestników, 390 osób wzięło udział w Wizytach-Inspiracjach w 45 firmach. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a laureatom życzymy powodzenia w realizacji własnego biznesu!