Drugie szkolenie APZP - relacja i zdjęcia ze spotkania (08-13.10.2007)

15.10.2007

W dniach od 08 do 13 października 2007r. w Ośrodku szkoleniowycm Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości przy ul. Monte Cassino 32 w Szczecinie, odbyło się szkolenie dla II grupy uczestników projektu pt. "Aktywna Promocja Zachodniopomorskiej Przedsiębiorczości", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet II Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach, Działanie 2.5 Promocja Przedsiębiorczości.

Uczestnikami projektu (Beneficjentami Ostatecznymi) zostały osoby, które otrzymały najwyższą liczbę punktów podczas spotkania rekrutacyjnego, mającego miejsce w dniach 13-14 września w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Do udziału w szkoleniu zgłosiło się 101 osób, z których wybrano grupę 15 uczestników. Podczas szkolenia zapewniono wyżywienie (poczęstunek podczas przerwy na kawę, obiad).

Szkolenie (48 godzin) obejmowało m.in. następujące zagadnienia:

  • warsztaty psychologiczne mające na celu zmotywowanie Beneficjentów Ostatecznych Projektu do założenia działalności gospodarczej, budowanie własnej wartości, podniesienie samooceny, poznanie technik opanowania stresu, opanowanie umiejętności negocjacji w biznesie
  • podstawy prawa oraz rachunkowości związanych z zakładaniem i prowadzeniem firmy
  • sporządzanie biznes planu

Szkolenie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zostało ocenione średnio na 4,96 w skali od 1 do 5. Oto opinie uczestników:

  • "Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem, atmosferą i organizacją"
  • "Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym szkoleniu. Wiedza i infromacje, które tu uzyskałem pozwolą mi lepiej przygotować moja działalność"
  • "Bardzo przydatne informacje. Fachowo i rzeczowo"
  • "Świetny dobór treści potrzebnych przyszłemu przedsiębiorcy"

W trakcie zajęć wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć otworzenia własnej firmy. Pomysły dotyczyły zarówno branży usługowej (np. usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, wideofilmowanie, lakiernictwo samochodowe, szkoła gry w tenisa), jak i produkcyjnej (np. produkcja - zaproszenia slubne, podziękowania, galanteria ślubna).

Nad organizacją szkolenia czuwała pani Maria Czerniecka - Główny Menedżer ds. Szkoleń oraz Sylwia Depa - Specjalista ds. Szkoleń z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Fotorelacja ze szkolenia w Szczecinie 08-13.10.2007. Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć:

ZPORR EFS UE PFP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  oraz ze środków budżetu Państwa.