Aktualności

PFP - efektywny i profesjonalny partner Banku Gospodarstwa Krajowego S.A. 12.06.2019

6 czerwca br. w Warszawie odbyło się spotkanie Partnerów Banku Gospodarstwa Krajowego, podczas którego zostały nagrodzone instytucje, które w szczególny sposób wyróżniają się efektywnym i profesjonalnym udostępnianiem środków unijnych i krajowych. Fundacja jako jedna z 7 instytucji w Polsce otrzymała Nagrodę Specjalną Banku Gospodarstwa Krajowego m.in. za profesjonalizm w dystrybucji środków publicznych na rzecz wspierania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, za rozwój przedsiębiorczości wśród osób młodych i pozostających bez pracy, biznesowe i profesjonalne podejście do wszystkich realizowanych projektów oraz wysoką jakość współpracy.

 więcej
Znamy zwycięzców konkursu Pracodawca roku 2019 03.06.2019

W piątek, 31 maja w reprezentacyjnym miejscu Szczecina na Wałach Chrobrego odbył się finał konkursu "Pracodawca roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego", którego organizatorem była Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Północna Izba Gospodarcza. III już edycja wydarzenia niewątpliwie wskazuje na sukces Inicjatywy, której celem jest wyróżnienie najlepszych pracodawców z regionu. W tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń konkursowych od firm, które charakteryzują się nowoczesnymi formami zarządzania, ciągłym rozwojem pracowników a także promują idee Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Poprzez tego rodzaju konkursy wspólnie promujemy najlepsze rozwiązania w zakresie zarządzania firmami, wskazujemy najlepsze firmy dla pracowników a także popularyzujemy nasz region.

 więcej
VI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich 08.05.2019

Przed nami kolejna - szósta już edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), która odbędzie się w dniach 10-12 maja 2019 r. Jest to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce, skupiające przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów korzystających z funduszy europejskich. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie funduszy europejskich oraz pokazanie, że fundusze unijne są dostępne na wyciągnięcie ręki i jak wiele projektów zostało zrealizowanych dzięki nim. W tym roku akcji będą towarzyszyły obchody 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a jej hasło przewodnie to Polska Różnorodna.

 więcej
Nowe środki pieniężne na rozwój i inwestycje dla przedsiębiorców z województwa lubuskiego i łódzkiego 02.04.2019

W związku z podpisaniem 29.03.2019 r. nowych Umów Operacyjnych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, zachęcamy mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie woj. lubuskiego i łódzkiego do skorzystania z nowej oferty produktów pożyczkowych na rozwój i inwestycje.

 więcej
Pracodawca Roku 2019 - Konkurs dla przedsiębiorców 29.03.2019

Wystartowała już III edycja Konkursu Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, której organizatorem jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Północna Izba Gospodarcza. Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie zachodniopomorskich pracodawców, którzy przestrzegają przepisów prawa dotyczących bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz legalności zatrudnienia, kierują się zasadami fair play zarówno wobec podwładnych jak i partnerów gospodarczych oraz osiągają przy tym sukcesy gospodarcze.

 więcej
Nowa pula środków na inwestycje i rozwój dla pomorskich przedsiębiorców! 14.03.2019

Polska Fundacja Przedsiębiorczości w dniu 11 marca 2019 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na udzielenie Pożyczek Inwestycyjnych oraz Pożyczek Profilowanych dla pomorskich przedsiębiorców.Dzięki wniesieniu przez PFP dodatkowego wkładu własnego do projektu, dostępne środki na pożyczki dla przedsiębiorców wynoszą 15 mln złotych, w ramach których możliwe będą realizowane przedsięwzięcia rozwojowe przedsiębiorstw, w tym poprawa konkurencyjności, poprawa zdolności do rozszerzenia działalności, zwiększenie produktywności oraz poszerzenie rynków zbytu.

 więcej
Znamy Laureatów 15. edycji Konkursu Gospodarczego 27.02.2019

W piątek, 22 lutego br. odbył się finał 15. Edycji Konkursu Gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu "Świat Biznesu" oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości.  Wyróżnienia i nagrody za  2018 rok zostały przyznane w kategoriach: Inspirujący Start, Wydarzenie Gospodarcze oraz Osobowość Biznesu.

 więcej
Środki dla przedsiębiorców z woj. lubuskiego są nadal dostępne 08.02.2019

Wciąż dostępne są środki dla przedsiębiorców z woj. lubuskiego na rozwój i inwestycje. Środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 można przeznaczyć między innymi na:
- budowę, rozbudowę, remont firmy,
- zakup środków trwałych: samochodów, maszyn, urządzeń, wyposażenia biura,
- kapitał obrotowy (do 50 % wartości udzielonego wsparcia).

 więcej
Unijne pieniądze na założenie firmy w woj. zachodniopomorskim 07.12.2018

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w październiku i w listopadzie br. podpisała dwie Umowy Operacyjne z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na udzielanie mikropożyczek w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Dostępne środki na pożyczki wynoszą ponad 4,4 mln zł.

 więcej
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 12-18.11.2018 13.11.2018

Tegoroczna, jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw będzie trwała od 12 do 18 listopada i będzie organizowana w 170 krajach świata. Jak co roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości wspiera inicjatywę i bierze aktywny udział w wydarzeniu, pomagając zdobywać wiedzę w zakresie zakładania i rozwijania działalności gospodarczej.
W ramach tegorocznego ŚTP Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizuje 27 specjalistycznych szkoleń skierowanych zarówno do przyszłych jak i obecnych przedsiębiorców.

 więcej
Finał konkursu 29.10.2018

W piątek 26.10.br odbyła się Gala Finałowa konkursu "Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca!", ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla Laureatów. To już dziewiąta edycja konkursu dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach wspierania rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności wśród młodych osób chcących założyć swój pierwszy biznes w Szczecinie. W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość zgłoszeń - 74 biznesplany napisane przez 124 autorów. 

 więcej
Nowy produkt finansowy dla przedsiębiorców z woj. wielkopolskiego - Mała Pożyczka Inwestycyjna 08.10.2018

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 4 października 2018 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 16 mln zł dotyczącą utworzenia Instrumentu Finansowego – Mała Pożyczka Inwestycyjna. Dzięki wniesieniu przez PFP dodatkowego wkładu własnego do projektu, dostępne środki na pożyczki dla przedsiębiorców wynoszą ponad 21,3 mln zł. W ramach zawartej umowy, PFP oferuje przedsiębiorcom z województwa wielkopolskiego pożyczki – na przedsięwzięcia inwestycyjne i rozwojowe - na korzystnych warunkach finansowych.

 więcej
Koniec wakacji - czas na szkolenia! 05.09.2018

Zapraszamy na cykl szkoleń organizowanych w ramach konkursu „Przystanek sukces – biznes w Szczecinie się opłaca!”. Szkolenia kierowane są do osób zaczynających działalność gospodarczą, jak i już prowadzących rozwinięty biznes. 

 więcej
Nowy Oddział PFP w Zielonej Górze 25.07.2018

Szanowni Klienci, Miło nam poinformować o otwarciu nowego Oddziału Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w woj. lubuskim. Od 18 lipca zapraszamy do biura zlokalizowanego w Zielonej Górze  przy ul. św. Jadwigi 1, I piętro, pokój 101, tel. 538 810 267.

 więcej
IX edycja konkursu- Przystanek SUKCES - biznes w Szczecinie się opłaca! 16.06.2018

Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca! Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie biznesplanu dotyczącego własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Szczecinie.

 więcej
Informacja 13.06.2018

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2017 jest udostępnione do publicznej wiadomości.

 więcej
Środki unijne na atrakcyjne pożyczki na rozpoczęcie własnej firmy już dostępne w woj. dolnośląskim! 11.06.2018

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 17 kwietnia 2018 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na udzielanie mikropożyczek w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Niskooprocentowane pożyczki są oferowane dla osób, które ukończyły 30 rok życia, pozostają bez pracy (zwłaszcza osoby w wieku 50+, kobiety, osoby z niepełnoprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby o niskich kwalifikacjach) i zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w woj. dolnośląskim.

 więcej
Gala Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego 2018 06.06.2018

25 maja 2018 r. podczas Gali Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego 2018 ogłoszono wyniki Konkursu Pracodawca Roku, którego organizatorami byli: Północna Izba Gospodarcza oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Konkurs wyłonił firmy, które nie tylko z sukcesem działają i warto brać z nich przykład,
ale są przy tym rzetelne, odpowiedzialne, dbają o rozwój pracowników, warunki zatrudnienia i tym samym stanowią atrakcyjne miejsca pracy w naszym Regionie. Wyróżniono także firmę posiadającą społeczną i charytatywną odpowiedzialność biznesu oraz uczelnię współpracującą z rynkiem pracy.

 więcej
Informacja ws. RODO 24.05.2018

Realizując obowiązki wynikające z przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) niniejszym chcemy poinformować Państwa o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez Polską Fundację Przedsiębiorczości z siedzibą w Szczecinie. W tym celu opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej Klauzulę informacyjną administratora danych, w treści której wyjaśniamy Państwu w jaki sposób i na jakich zasadach przetwarzamy Państwa dane osobowe.

 więcej
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018 08.05.2018

Zbliża się V edycja ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. "Dni Otwarte Funduszy Europejskich", która odbędzie się w terminie 11-13 maja 2018 r. Wydarzenie skupia przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów (projektodawców oraz uczestników projektów) Funduszy Europejskich, którzy raz w roku udostępniają w sposób szczególny efekty swoich przedsięwzięć.

Drzwi do Fundacji otwieramy dla wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy w zakresie Sprzedaży i budowania relacji z klientem oraz doradztwem w zakresie możliwości pozyskania dotacji na kursy, szkolenia i studia podyplomowe.

 więcej
Nowy Oddział PFP w Toruniu 24.04.2018

Szanowni Klienci, miło nam poinformować o otwarciu nowego oddziału w woj. kujawsko-pomorskim. Od 16 kwietnia br. zapraszamy do Torunia na ul. Dworcową 7 p. 105, tel. 664 934 479.

W ramach działalności w woj. kujawsko-pomorskim oferujemy dla Państwa niskooprocentowane pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na finansowanie przedsięwzięć rozwojowych realizowanych na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.

 więcej
Szukamy najlepszych Pracodawców Roku 17.04.2018

Ruszyła druga edycja konkursu Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego! Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Północną Izbą Gospodarczą szuka najlepszych pracodawców, którzy przestrzegają przepisów prawa oraz kierują się zasadami fair play zarówno wobec podwładnych jak i partnerów gospodarczych osiągając przy tym sukcesy gospodarcze. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

 więcej
Nowy produkt finansowy w ofercie PFP w woj. pomorskim - Mała Pożyczka 27.03.2018

Z przyjemnością informujemy, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała 22 marca br. umowę z Pomorskim Funduszem Rozwoju na udzielanie pożyczek dla mikro i małych przedsiębiorstw z woj. pomorskiego. Wartość projektu przekracza 6,5 mln zł. W ramach podpisanej umowy zostanie udzielone wsparcie dla 80 mikro i małych przedsiębiorstw na realizacje przedsięwzięć rozwojowych. 

 więcej
Nowy oddział PFP w Opolu 07.03.2018

Szanowni Klienci, miło nam poinformować o otwarciu nowego oddziału w woj. opolskim. Od 1 marca br. zapraszamy do Opola na ul. Zielonogórską 3 pok. 4, tel. 77 457 67 23, kom. 602 229 280. 
W ramach działalności w woj. opolskim oferujemy dla Państwa niskooprocentowane pożyczki dla osób pozostających bez pracy, które ukończyły 30 rok życia i zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w woj. opolskim. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 90.333,80 zł, oprocentowanie to tylko 0,175% w skali roku a okres spłaty wynosi aż do 7 lat. Od udzielonej pożyczki nie pobiera się opłat i prowizji.

 więcej
Znamy Laureatów Inspirującego Startu i Pereł Biznesu 2017! 12.02.2018

W dniu 08.02.br odbyło się wręczenie nagród gospodarczych Pomorza Zachodniego – Pereł Biznesu oraz Inspirującego Startu. Konkurs jest cyklicznym wydarzeniem gospodarczym organizowanym od 14 lat, w którym Fundacja jest partnerem i współorganizatorem konkursu.
Nagroda Inspirujący Start przyznawana przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i portal Szczecinbiznes.pl początkującym przedsiębiorcom trafiła do p. Anny Samborskiej- Owczarek z firmy FRIS Style Myślenia oraz do p. Jakuba Purola, twórcy marki Urban Form.

 więcej
Pożyczki unijne na założenie własnej firmy w województwie lubuskim 18.01.2018

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 10 stycznia 2018 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na udzielanie mikropożyczek w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dostępne środki na pożyczki wynoszą ponad 6,1 mln złotych.

 więcej
Rozszerzamy swoją działalność o kolejne województwo 11.01.2018

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 29 grudnia 2017 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 9,7 mln złotych na udzielanie mikropożyczek w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Dzięki dodatkowemu wkładowi własnemu Fundacji dostępne środki na pożyczki wynoszą ponad 10,4 mln złotych.

 więcej
Kolejna runda finansowania dla innowacyjnego projektu 09.01.2018

Miło nam poinformować, że spółka - SDS Optic Sp. z o.o., w której udziałowcem i inwestorem jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości pozyskała z funduszu Innoventure z Krakowa 3 mln zł.

 więcej
Regionalna Pożyczka Hipoteczna dla MŚP z woj. dolnośląskiego 20.12.2017

Z przyjemnością informujemy, iż Polska Fundacja Przedsiębiorczości została wyłoniona jako Pośrednik Finansowy w drodze konkursu organizowanego przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. W dniu 11 grudnia 2017 roku PFP podpisano umowę o Pośrednictwo Finansowe polegające na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Regionalnych Pożyczek Hipotecznych dla MŚP w celu wsparcia przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie województwa dolnośląskiego.

 więcej
Nowy oddział PFP w Lęborku oraz nowa lokalizacja w Gorzowie Wielkopolskim 07.12.2017

Szanowni Klienci, miło nam poinformować o otwarciu nowego oddziału w Lęborku oraz o nowej lokalizacji oddziału w Gorzowie Wielkopolskim.

 więcej
Wybierz wydarzenie, przyjdź, pozyskaj wiedzę i inspirację, działaj! ŚTP 2017 - 13-19 listopada 2017 02.11.2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – ŚTP (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu promowanie świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. ŚTP organizowany jest od 2008 roku, w 160 krajach świata. Jak co roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości wspiera inicjatywę i bierze aktywny udział w wydarzeniu, pomagając zdobywać wiedzę w zakresie zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej oraz promuje postawę proprzedsiębiorczą, zachęcając kreatywne osoby do działania na rzecz rozwoju swoich umiejętności.

 więcej
Poznaliśmy zwycięzców Przystanku Sukces 23.10.2017

Na tegorocznej Gali Finałowej Konkursu (23.10.2017) realizowanego od 8 lat przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w ramach projektu „Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach wspierania rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności wśród młodych osób chcących założyć swój pierwszy biznes w Szczecinie, wręczone zostały nagrody dla Laureatów Konkursu.

 więcej
Nowe produkty w ofercie PFP w województwie pomorskim: Pożyczka Inwestycyjna oraz Pożyczka Profilowana 21.10.2017

W dniu 20 października 2017 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 23 mln złotych na udzielanie Pożyczek Inwestycyjnych oraz Pożyczek Profilowanych w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 więcej
Nowe pożyczki wspierające rozwój MSP w województwie lubuskim 19.10.2017

Polska Fundacja Przedsiębiorczości w dniu 18 października 2017 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 17 mln złotych na udzielanie Małych i Dużych Pożyczek w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020. Dzięki dodatkowemu wkładowi własnemu Fundacji dostępne środki na pożyczki wynoszą ponad 22 mln złotych, w ramach których możliwe będzie wzmocnienie potencjału gospodarczego, wsparcie rozwoju i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym również będących w fazie start-up.

 więcej
Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie łódzkim 05.10.2017

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 3 października 2017 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 7 mln złotych na udzielanie mikropożyczek w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dzięki dodatkowemu wkładowi własnemu Fundacji dostępne środki na pożyczki wynoszą ponad 8,3 mln złotych, w ramach których możliwe będzie utworzenie 130 nowych firm w województwie łódzkim.

 więcej
Termin składania biznesplanów na konkurs Przystanku przedłużony do 5.10.2017 do północy 02.10.2017

Ze względu duże zainteresowanie konkursem Przystanek Sukces przedłużamy termin składania biznesplanów o 5 dni, do czwartku 5 października do północy.

 
Nowe środki dla przedsiębiorców województwa zachodniopomorskiego - dowiedz się więcej na VII Zachodniopomorskim Dniu Instrumentów Inżynierii Finansowej 29.09.2017

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 28 września 2017 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 39 mln złotych.

 więcej
Pieniądze na rozwój firm w województwie dolnośląskim 22.09.2017

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 20 września 2017 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 15 mln złotych. W ramach zawartej umowy oferowane będą pożyczki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

 

 więcej
Wracaj z wakacji - napisz swój biznesplan i wygraj w ósmej edycji konkursu Przystanek Sukces 29.08.2017

Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Urzędem Miasta Szczecin, organizuje w tym roku kolejną, ósmą już edycję konkursu Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca!

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do pozostania w Szczecinie, wiązania kariery zawodowej z naszym miastem oraz do zakładania własnych firm.

 

 więcej
Wsparcie w starcie II - zaczynamy nabór wniosków 10.08.2017

Od 10 sierpnia 2017 r. Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków pożyczkowych w ramach Projektu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II – Makroregion Północno-Zachodni”.

 więcej
Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim - rekrutacja rozpoczęta! 01.08.2017

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2017 r. rozpoczynamy rekrutację do Projektu „Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim”.

 

 więcej
Konkurs Pracodawca Roku rozstrzygnięty 05.06.2017

2 czerwca 2017 r. podczas Gali Pracodawca Roku ogłoszono wyniki Konkursu Pracodawca Roku, którego organizatorami byli: Północna Izba Gospodarcza, Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Miasto Szczecin. Konkurs miał wyłonić firmy, które nie tylko z sukcesem działają, ale są przy tym rzetelne, odpowiedzialne, dbają o rozwój pracowników, warunki zatrudnienia i tym samym stanowią atrakcyjne miejsca pracy w naszym Regionie.

 więcej
Dotacje dla zachodniopomorskich firm na usługi rozwojowe 31.05.2017

W dniu 30 maja 2017 r. Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała Umowę o dofinansowanie realizacji Projektu pn. „Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim”.

 więcej
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 15.05.2017

Po raz kolejny PFP uczestniczy w IV edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, która odbędzie się w terminie 18-21 maja 2017 r. Jest to akcja skupiająca przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów (projektodawców oraz uczestników projektów) Funduszy Europejskich, którzy raz w roku udostępniają w sposób szczególny efekty swoich przedsięwzięć.

 więcej
Portal dla przedsiębiorcy - biznes.gov.pl 12.04.2017

Miło nam poinformować, że Ministerstwo Rozwoju uruchomiło serwis internetowy przeznaczony dla osób zamierzających i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej drogą elektroniczną w sposób łatwy i intuicyjny oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

 więcej
Kolejna inwestycja kapitałowa PFP w innowacyjny projekt 03.04.2017

W ostatni dzień marca 2017 r. Fundusz Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości zainwestował środki kapitałowe w kolejny, 22 innowacyjny projekt.

 więcej
Pracodawca Roku 31.03.2017

Polska Fundacja Przedsiębiorczości wspólnie z Północną Izbą Gospodarczą jest współorganizatorem Konkursu Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Celem Konkursu jest promocja regionalnych mikro, małych i średnich przedsiębiorców, aktywizowanie regionalnego rynku pracy, rozwój  kadr oraz wspieranie ekspansji rynkowej firm.

 więcej
Informacja 28.03.2017

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2016
jest udostępnione do publicznej wiadomości

 

 więcej
Inspirujący start oraz Perły biznesu za 2016 rok 10.02.2017

Już po raz 13. w ramach konkursu gospodarczego współorganizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości, redakcję Świata Biznesu oraz portal szczecinbiznes.pl przyznano nagrody gospodarcze oraz wyróżnienia dla najbardziej inspirujących start up-ów.

 więcej
Wsparcie w starcie już dostępne w województwie zachodniopomorskim i pomorskim! 21.11.2016

Od 21 listopada 2016 r. zapraszamy do naszych oddziałów wszystkich absolwentów, studentów i bezrobotnych z woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego zainteresowanych uzyskaniem niskooprocentowanej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej (0,44% w skali roku) bez wkładu własnego, prowizji i opłat, z maksymalnym okresem spłaty do 7 lat.

 więcej
#Biznes jest dobry, przedsiębiorczość jest dobra!# 02.11.2016

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący rozwój biznesowych inicjatyw. W tym roku ŚTP odbędzie się w dniach 14-20 listopada 2016 r., a tematem przewodnim Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce będzie promocja przedsiębiorczości społecznej łączącej cele ekonomiczne i społeczne.

 więcej
Wsparcie młodego biznesu - Przystanek Sukces 28.09.2016

Na tegorocznej Gali Finałowej Konkursu (28.09.2016) realizowanego od 7 lat przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w ramach projektu „Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach wspierania rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności wśród młodych osób chcących założyć swój pierwszy biznes w Szczecinie, wręczone zostały nagrody.

 więcej
Poszukujemy specjalisty ds. pożyczek w Poznaniu i we Wrocławiu 10.08.2016

Polska Fundacja Przedsiębiorczości w związku z rozwojem działalności poszukuje kandydatów na stanowisko Specjalista ds. pożyczek.

 więcej
Pieniądze na założenie własnej firmy 01.08.2016

Miło nam poinformować, że wznowiono nabór wniosków pożyczkowych w ramach Projektu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” realizowanego przez Fundację na obszarze woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

 więcej
Pożyczki obrotowe w Dolnośląskiem 27.07.2016

Z przyjemnością informujemy, iż od dnia 21 lipca 2016 roku rozpoczęliśmy nabór wniosków o pożyczkę w ramach kolejnego projektu realizowanego na terenie województwa dolnośląskiego ze środków post JEREMIE. Polska Fundacja Przedsiębiorczości została wyłoniona jako Pośrednik Finansowy w drodze konkursu organizowanego przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.

 więcej
Aktywni Inwestorzy w Sieci 27.06.2016

Polska Fundacja Przedsiębiorczości ze Szczecina sprzedała wraz Krystianem Stypułą i Tomaszem Pikulskim większościowy pakiet udziałów w technologicznej spółce Sidus Novum z Zielonej Góry na rzecz inwestora branżowego Multisoft SA z Zielonej Góry.

 więcej
Wizyta Ambasadora w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości 17.06.2016

Ambasador Kanady w Polsce J.E. Stephen de Boer w ramach wizyty na Pomorzu Zachodnim spotkał się 17.06.2016r. w siedzibie Fundacji z Barbarą Bartkowiak, Prezesem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (PFP). Wizyta była okazją do zapoznania Ambasadora z aktualną działalnością Fundacji i dalszym jej rozwojem w procesie wspierania polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności, w tym rozwoju współpracy gospodarczej między Kanadą i Polską.

 więcej
Innowacyjny sukces 31.05.2016

Innowacyjny start-up, tj. szczecińska spółka FinPack, w który zainwestował Fundusz Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed zarządzany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości został z sukcesem sprzedany. Fundusz Pomeranus Seed jako jedyny, rodzimy zachodniopomorski fundusz kapitału zalążkowego dysponujący kilkunastomilionowym kapitałem inwestuje w innowacyjne projekty.

 więcej
Ukierunkowanie na nowoczesne technologie i innowacje 30.05.2016

Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako partner konkursu oceniła  najlepsze prace magisterskie i doktoranckie ukierunkowane na nowoczesne technologie i innowacje. 30 maja 2016r. w siedzibie Urzędu Miasta Szczecin Prezydent Piotr Krzystek wręczył laureatom konkursu nagrody.

 więcej
Konkurs na biznesplan - Przystanek SUKCES - biznes w Szczecinie się opłaca 06.05.2016

Zapraszamy do udziału w konkursie Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca! Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie biznesplanu dotyczącego własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Szczecinie.

 więcej
Dni otwarte Funduszy Europejskich 2016 w PFP 05.05.2016

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Już po raz trzeci Polska Fundacja Przedsiębiorczości włącza się w to ogólnopolskie przedsięwzięcie. Drzwi do Fundacji otwieramy dla wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy w zakresie pozyskiwania funduszy na utworzenie i rozwój własnej firmy oraz utrzymania firmy na rynku.

 więcej
Szczecińskie Dni Przedsiębiorczości 05.05.2016

Polska Fundacja Przedsiębiorczości ma przyjemność zaprosić Państwa na stoisko Fundacji w dniu 12 maja 2016 roku  w godzinach od 10:00 do 14:00 do siedziby  Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie przy ulicy Mickiewicza 39 do udziału w VII edycji Szczecińskiego Dnia Przedsiębiorczości.

 więcej
Informacja 26.04.2016

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2015 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 08:00-16:00.

 więcej
Uwarunkowania rynkowe rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw MIKROFIRMA 2016 - debata ekspertów 25.04.2016

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako współorganizator XII Konferencji „Uwarunkowania rynkowe rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw MIKROFIRMA 2016” wraz z Wydziałem Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na debatę w dniu 09.05.2016r. o godz. 11:00 (WZiEU US, ul. Cukrowa 8)

 więcej
Ponad 100 nowych firm wchodzi na rynek! 17.03.2016

Miło nam poinformować, że w ramach Program rządowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” realizowanego przez Fundację na obszarze woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego zostało utworzonych ponad 120 nowych firm. Od sierpnia 2015 roku Fundacja udzieliła wsparcia finansowego w postaci pożyczek na kwotę 7,8 mln zł, zorganizowała 51 bezpłatnych szkoleń stacjonarnych.

 więcej
Nowe pieniądze na rozwój firm w województwie zachodniopomorskim i łódzkim 25.02.2016

Z przyjemnością informujemy, iż dnia 22 lutego 2016 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała z Menadżerem Funduszu Powierniczego JEREMIE dwie kolejne Umowy Operacyjne I Stopnia na łączną kwotę wsparcia 10.000.000,00 zł. Pożyczki w ramach w/w umów udzielane będą dla przedsiębiorców na zasadach pomocy de minimis.

 więcej
Inspirujące start-upy!!! Perły biznesu i wyróżnienia za 2015 rok przyznane 22.02.2016

Po raz dwunasty przyznano nagrody „Perły Biznesu” oraz wyróżnienia „Inspirujący Start” w ramach konkursu gospodarczego. Wyróżnienia Inspirujący Start przyznawane są młodym firmom za odwagę, determinację i konsekwencję w tworzeniu firmy  od podstaw, która odnosi pierwsze sukcesy, posiada potencjał rozwojowy i może być inspiracją dla osób chcących otworzyć własny biznes. Wyróżnienia za inspirujący start zostały przyznane trzem, młodym firmom.

 więcej
Innowacyjne Centrum Fizjoterapii 21.02.2016

W styczniu 2016 r. w Śremie otwarte zostało nowe centrum fizjoterapii, specjalizujące się w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Centrum wyposażone zostało w innowacyjne urządzenia, dzięki którym jest ono jedynym tak wyposażonym ośrodkiem w swoim regionie. Stworzenie ośrodka współfinansowane było pożyczką JEREMIE na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym, udzieloną przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w kwocie 1.500 tys. zł.

 więcej
Spotkanie z Ambasadorem Kanady 08.02.2016

2 lutego 2016 r. Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, dr Barbara Bartkowiak, spotkała się z Ambasadorem Kanady panem Stephen de Boer oraz Radcą Handlowym Ambasady Kanady panem Nicolas Lepage. Spotkanie zostało poświęcone omówieniu dotychczasowej działalności PFP/CPEF oraz możliwości nawiązania ściślejszych relacji pomiędzy Polską i Kanadą.

 więcej
Elektrownie wiatrowe dzięki wsparciu JEREMIE 12.01.2016

Dzięki wsparciu udzielonemu przez PFP ze środków JEREMIE uruchomione zostały dwie nowe elektrownie wiatrowe (OZE) o łącznej mocy 2 MW. Inwestycja współfinansowana była pożyczką w ramach realizowanego przez PFP projektu Wielkopolska – JEREMIE. Moc elektrowni wynosi 1 MW, a kwota wsparcia preferencyjną pożyczką wyniosła 1.850 tys. zł.

 więcej
POLFUND liderem rynku instrumentów finansowych UE 30.12.2015

Z okazji X-lecia uruchomienia w Polsce instrumentów finansowych programów ramowych Unii Europejskiej Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Komisją Europejską zorganizował 21 grudnia 2015 r. w Warszawie spotkanie, podczas którego zostały wręczone wyróżnienia.

 więcej
Spotkanie Sieci Aniołów Biznesu AMBER 10.12.2015

Już po raz 24 Polska Fundacja Przedsiębiorczości zorganizowała spotkanie inwestorów Sieci Aniołów Biznesu AMBER. Tym razem spotkaliśmy się w Warszawie. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody specjalne Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości prowadzącej Sieć Aniołów Biznesu AMBER.

 więcej
Wdrożenie innowacyjnej technologii w firmie OSŁONKA 07.12.2015

Firma OSŁONKA, która od ponad 20 lat zaopatruje firmy przemysłu mięsnego z całej Polski w osłonki do wędlin, w przyprawy oraz w drobny sprzęt - uruchomiła właśnie w swoim zakładzie pod Lesznem (województwo wielkopolskie) nową linię technologiczną. Inwestycja ta współfinansowana była pożyczką JEREMIE na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym – udzieloną w kwocie 1 mln zł przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

 więcej
ONKO TEAM - nowy ośrodek diagnostyki onkologicznej w Poznaniu 27.11.2015

W listopadzie 2015 r. otwarty został Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej przy ul. Chwaliszewo 72A/5 w Poznaniu. Inwestycja współfinansowana była pożyczką JEREMIE na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym - udzieloną w kwocie 2.188 tys. zł przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. Inwestorem nowego ośrodka jest Pani dr Małgorzata Szpakowska - specjalista w zakresie radiologii i diagnostyki onkologicznej.

 więcej
Wizyta przedstawicieli Komisji Europejskiej 19.11.2015

18 listopada br. w siedzibie i ośrodku  szkoleniowym Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości  gościli przedstawiciele Komisji Europejskiej – pani Ewa Wenigowa oraz  pan Szymon Pogorzelski  wspólnie z przedstawicielami  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 więcej
Zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 13.11.2015

W dniach 16-20 listopada br. odbędzie się kolejna, ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW). Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych. Swobodny przepływ myśli, idei, pomysłów, a w konsekwencji ukazanie przedsiębiorczości jako bardzo ważnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego.

 

 

 więcej
Pożyczki na rozpoczęcie działalności w wielkopolskim i kujawsko-pomorskim cały czas dostępne! 30.10.2015

W ramach Projektu Wsparcie w Starcie cały czas zapraszamy absolwentów, studentów i bezrobotnych z woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego zainteresowanych uzyskaniem niskooprocentowanej pożyczki (0,44% w skali roku) bez wkładu własnego, prowizji i opłat na rozpoczęcie działalności gospodarczej do naszych oddziałów.

 więcej
KLON - Najtańsza w regionie pożyczka na założenie działalności gospodarczej! 14.10.2015

Pożyczka na założenie działalności gospodarczej najtańsza w regionie! Zapraszamy do zapoznania się z promocyjną ofertą Funduszu Mikropożyczkowego KLON, która potrwa do 31.03.2016 r. Oprocentowanie od 0,25 % do 0,75 % bez opłat dodatkowych. Zapraszamy do kontaku z naszymi doradcami.

 więcej
Study Tours to Poland - wspieranie MSP 13.10.2015

Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości gościła wyróżniających się studentów z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Rosji w ramach Programu „Study Tours to Poland”
realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu i Fundację BORUSSIA we współpracy ze Stowarzyszeniem POLITES.

 więcej
Europejski Dzień Mikrofinansowania 09.10.2015

20 października obchodzony będzie Europejski Dzień Mikrofinansowania.Celem po raz pierwszy organizowanej inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat mikrofinansowania, roli mikrofinansów w walce z wykluczeniem społecznym oraz bezrobociem w Europie.

 więcej
Wsparcie młodego innowacyjnego biznesu - Przystanek Sukces 25.09.2015

Na tegorocznej Gali Finałowej Konkursu (25.09.2015) realizowanego od 6 lat przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w ramach projektu „Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca”, dofinansowanego z funduszy Miasta Szczecin w ramach wspierania rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności wśród młodych osób chcących założyć swój pierwszy biznes w Szczecinie, wręczone zostały nagrody dla Laureatów Konkursu.

 więcej
Wdrożenie innowacyjnej technologii w firmie MEBLOBŁYSK 02.09.2015

W województwie wielkopolskim zakończona została kolejna inwestycja wdrażająca innowacyjną technologię. Inwestycja ta współfinansowana była pożyczką JEREMIE na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym – udzieloną w kwocie 2 mln zł przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

 więcej
Wsparcie w starcie już dostępne! Pożyczki na rozpoczęcie działalności gosp. i utworzenie stanowiska pracy! 15.07.2015

Od 15 lipca br. zapraszamy wszystkich absolwentów, studentów i bezrobotnych z woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego zainteresowanych uzyskaniem niskooprocentowanej pożyczki (0,44% w skali roku) bez wkładu własnego, prowizji i opłat na rozpoczęcie działalności gospodarczej do naszych oddziałów w Poznaniu, Pile, Lesznie i Bydgoszczy.

 więcej
Ukierunkowanie na nowoczesne technologie i innowacje 08.06.2015

Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako partner konkursu miała możliwość wesprzeć autorów najlepszych prac magisterskich i doktorskich ukierunkowanych na nowoczesne technologie i innowacje.

 więcej
Innowacyjne Centrum Diagnostyki Obrazowej w Wielkopolsce 29.05.2015

W dniu 27 maja 2015 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Diagnostyki Obrazowej w miejscowości Turek w województwie Wielkopolskim. Inwestycja współfinansowana była pożyczką JEREMIE na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym - udzieloną w kwocie 2,5 mln zł przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

 więcej
Konkurs na biznesplan - Przystanek SUKCES - biznes w Szczecinie się opłaca 28.05.2015

Zapraszamy do udziału w konkursie Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca! Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie biznesplanu dotyczącego własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Szczecinie.

 więcej
Informacja 28.05.2015

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2014 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 08:00-16:00.

 
Dni otwarte Funduszy Europejskich 2015 w PFP 13.04.2015

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Po raz drugi Polska Fundacja Przedsiębiorczości włącza się w to ogólnopolskie przedsięwzięcie.

 więcej
Kolejne pieniądze na rozwój na Dolnym Śląsku 02.04.2015

W dniu 02 kwietnia 2015 roku, Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, pełniący rolę Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego podpisali kolejną umowę w ramach Inicjatywy Jeremie na kwotę 6 mln złotych z przeznaczeniem na pożyczki dla dolnośląskich przedsiębiorców.

 więcej
Zachodniopomorski Dzień Przedsiębiorczości - załóż firmę z KLONEM 14.03.2015

W dniu 13 marca 2015 r. PFP uczestniczyła w Zachodniopomorskim Dniu Przedsiębiorczości, który zorganizowano na Wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Celem inicjatywy była promocja postaw przedsiębiorczych oraz wspieranie edukacji w tym zakresie.

 więcej
Perły Biznesu 2014 przyznane. Po raz pierwszy wyróżnienia "Inspirujący Start"!!! 20.02.2015

Polska Fundacja Przedsiębiorczości po raz kolejny współorganizowała konkurs gospodarczy „Perły Biznesu”. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 12 lutego 2015 r. w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

 więcej
Podsumowanie szkoleń Fundacji w 2014 roku 04.02.2015

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością informujemy, iż Polska Fundacja Przedsiębiorczości w 2014 roku zorganizowała dla Państwa 199 szkoleń, w których udział wzięło ponad 5 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednocześnie, w trosce o jakość świadczonych usług oczekujemy na Państwa uwagi, sugestie oraz propozycje nowych tematów szkoleń, które pragniemy Państwu zaoferować w 2015 roku.

 więcej
Medal Gubernatora Generalnego Kanady 25.10.2014

Podczas pierwszej państwowej wizyty w Polsce Gubernatora Generalnego Kanady Jego Ekscelencji Davida Lloyda Johnstona, w dniu 24 października 2014r. na Zamku Królewskim w Warszawie Barbara Bartkowiak - Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości została uhonorowana medalem Gubernatora Generalnego Kanady.

 więcej
Jubileusz 25 lat Bankowości Komercyjnej na Pomorzu Zachodnim oraz Programu Branch Network 03.10.2014

W dniu 19 września 2014 roku w Ośrodku Szkoleniowym Fundacji w Szczecinie odbyła się konferencja poświęcona  25-leciu Bankowości Komercyjnej na Pomorzu Zachodnim oraz Programu "Branch Network" realizowanego przez Fundację w zakresie tworzenia i rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

 więcej
Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Przystanek SUKCES!!! 02.10.2014

30 września br. w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości zebrali się uczestnicy, sponsorzy, organizatorzy i przedstawiciele szkół, aby poznać wyniki konkursu Przystanek SUKCES – biznes w Szczecinie się opłaca! W ramach tegorocznej edycji złożono 29 biznesplanów, z których aż 12 w ramach kategorii młodzież do 18 roku życia.

 więcej
Uwaga! - Zmiana adresu Oddziału we Wrocławiu 31.08.2014

Szanowni Klienci, Polska Fundacja Przedsiebiorczości pragnie poinformować o zmianie lokalizacji siedziby Oddziału we Wrocławiu. Od 01 września 2014, Oddział Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości zostanie przeniesiony na adres: ul. Skarbowców 23A (Bud. B-1  lok. 20), 53-025 Wrocław. Zapraszamy do nowego Oddziału.

 
Promocja na preferencyjne oprocentowanie pożyczk w ramach inicjatywy JEREMIE przedłużona! 10.07.2014

Z przyjemnością informujemy, iż w związku z dużym zainteresowaniem promocją pożyczek inwestycyjnych JEREMIE dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego zostaje ona przedłużona. Promocja obowiązuje dla umów podpisanych do 30 listopada 2014 roku.

 więcej
Zaproszenie do udziału w Wizytach-Inspiracjach w ramach konkursu Przystanek Sukces 20.06.2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednodniowej podróży w ramach Konkursu „Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca!” organizowanych przez Polską Fundację Przedsiębiorczości we współpracy z Urzędem Miasta Szczecin. 

 więcej
Konkurs na biznesplan - Przystanek SUKCES - biznes w Szczecinie się opłaca 18.06.2014

Zapraszamy do udziału w konkursie Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca! Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie biznesplanu dotyczącego własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Szczecinie. konkursu przewidziano liczne nagrody.

 

 

 

 więcej
Powstanie 100-nej firmy w ramach projektu KLON 05.06.2014

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 29.05 br. setna mikropożyczka Funduszu Mikropożyczkowego KLON pozwoliła utworzyć kolejną, nową firmę w województwie zachodniopomorskim. Jubileuszowym przedsiębiorcą został pan Maciej Leśniak z firmy SiT Med.

 więcej
Wyróżnienia dla spółek Funduszu Pomeranus Seed! 04.06.2014

Miło nam poinformować, że spółki powstałe przy współudziale Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości - Wspieram.to, Motoraporter, Sup4Nav i Audiotrip zostały docenione i wyróżnione w krajowych oraz międzynarodowych inicjatywach skierowanych do środowiska startups

 więcej
Informacja 04.06.2014

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2013 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 08:00-16:00.

 
Promocja oferty PFP - 10 lat Polski w Unii Europejskiej 22.05.2014

W dniach 1 – 9 maja 2014 r. trwały ogólnopolskie obchody członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Okrągła rocznica aktywnego udziału  w Unii Europejskiej to dobry czas na podsumowania czy polskie firmy wykorzystały ten czas z korzyścią dla siebie.

 więcej
Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE w woj. dolnośląskim 23.04.2014

1 kwietnia 2014 roku ruszyła Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z woj. dolnośląskiego. Oprocentowanie pożyczek na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, zgodnie z zasadami pomocy de minimis od 0,00% w skali roku!

 więcej
10 lat Polski w Unii Europejskiej 21.04.2014

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako realizator wielu projektów unijnych, w ramach 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej zaprasza do udziału w Majówce Europejskiej w na Jasnych Błoniach w Szczecinie oraz w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w siedzibie Fundacji.

 więcej
Inkubator Przedsiębiorcy 17.03.2014

Projekt Inkubator Przedsiębiorcy to pierwsze w Polsce pilotażowe działania w zakresie wspierania powstawania start-upów (nowych firm) w województwie zachodniopomorskim z uwzględnieniem wsparcia finansowego, szkoleniowo doradczego Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz specjalnej oferty bankowej Banku Zachodniego WBK.

 więcej
Kampania Internetowa FM KLON 28.02.2014

Z satysfakcją informujemy, że trwa promocyjna kampania internetowa Funduszu Mikropożyczkowego KLON , pierwszego projektu w naszym regionie wykorzystującego finansowe instrumenty zwrotne dla osób planujących założenie działalność.

 więcej
Perły Biznesu 2013! 28.02.2014

Już po raz dziesiąty kapituła konkursowa "Pereł Biznesu" przyznała statuetki i wyróżnienia w konkursie gospodarczym na Osobowość Biznesu i Wydarzenie Gospodarcze Roku. Głównym partnerem Gali jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

 więcej
Konik Morski za rok 2013 dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości 13.01.2014

Miło nam poinformować, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości została uhonorowana Nagrodą Gospodarczą Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club Szczecin”.

 więcej
Współpraca z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym 19.12.2013

W dniu 10.12.2013 r. Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (PFP) dr Barbara Bartkowiak oraz Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (PUM) prof. dr hab. Andrzej Ciechanowicz podpisali list intencyjny i tym samym zapoczątkowali współpracę w zakresie zakładania działalności i komercjalziacji przedsięwzięć.

 więcej
Polska Fundacja Przedsiębiorczości została finalistą konkursu Regaty Rozwoju! 26.11.2013

Spośród ponad 300 innowacyjnych projektów POKL, projekt Re:start realizowany przez Fundację, jako jeden z trzech w kraju został uhonorowany i zdobył zaszczytny tytuł „Lidera innowacji POKL”.

 więcej
Szczecin inspiruje: podążaj za marzeniami! 13.11.2013

to konferencja, na której prezentowane i dyskutowane będą różne aspekty motywacji, czynniki determinujące sukces rynkowy oraz metodyka wyznaczania własnych celów i ich skutecznego osiągania. Swoją drogę do sukcesu zaprezentują m.in. firmy, które otrzymały wsparcie funduszu Pomeranus Seed.

 więcej
Nowe formy finansowania inwestycji dla innowacyjnych firm w ramach inicjatywy JEREMIE 17.10.2013

Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Polska Izba Gospodarcza Eksporterów, Importerów i Kooperacji zapraszają na spotkanie pt. „Nowe formy finansowania inwestycji dla innowacyjnych firm w ramach inicjatywy JEREMIE”, które odbędzie się w Poznaniu 23 października 2013.

 więcej
Możliwości komercjalizacji innowacyjnych pomysłów branży medycznej 04.10.2013

Okazją do spotkania była wizyta w Szczecinie wybitnego polskiego naukowca - prof. Piotra Chomczyńskiego związana z nadaniem mu tytułu Doktora honoris causa Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Prof. Piotr Chomczyński odniósł w USA sukces naukowy i finansowy dzięki przełomowym pracom w dziedzinie biologii molekularnej.

 więcej
Finał konkursu Przystanek SUKCES 27.09.2013

26 września 2013 r. w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości odbyła się Gala Finałowa IV edycji konkursu Przystanek SUKCES w Twoim zasięgu! współorganizowanego z Miastem Szczecin. Celem konkursu było zaprezentowanie pozytywnych wzorców przedsiębiorczości na przykładzie szczecińskich firm odnoszących sukcesy, tak aby zachęcić młodych ludzi do zakładania własnych przedsiębiorstw na terenie miasta Szczecin.

 więcej
Najatrakcyjniejsza oferta pożyczkowa - Fundusz Mikropożyczkowy KLON 15.06.2013

Zapraszamy do zapoznania się z preferencyjną ofertą Funduszu Mikropożyczkowego dostępną dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na terenie województwa zachodniopomorskiego.

 więcej
Z przedsiębiorcami z Wielkopolski o pożyczce innowacyjnej 03.06.2013

W dniu 14 maja 2013 r. w poznańskim hotelu Sheraton odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, którego tematem były „Nowe formy finansowania inwestycji dla innowacyjnych firm – Inicjatywa JEREMIE”. Organizatorem była Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 więcej
Informacja 03.06.2013

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2012 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 08:00-16:00.

 
Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE w woj. pomorskim 15.05.2013

10 maja 2013 roku ruszyła Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE dla mikro- i małych przedsiębiorców z woj. pomorskiego. Oprocentowanie pożyczek na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, zgodnie z zasadami pomocy de minimis: 1,75% w skali roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty pożyczkowej!

 więcej
Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE w woj. łódzkim 15.05.2013

Z dniem 10 maja 2013 r. ruszyła Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z woj. łódzkiego. Oprocentowanie pożyczek na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, zgodnie z zasadami pomocy de minimis: 1,00% w skali roku!

 więcej
Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE w woj. dolnośląskim 15.05.2013

10 maja 2013 roku ruszyła Promocja pożyczek inwestycyjnych JEREMIE dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z woj. dolnośląskiego. Oprocentowanie pożyczek na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, zgodnie z zasadami pomocy de minimis: 1,75% w skali roku!

 więcej
Poznańskie Dni Przedsiębiorczości 26.04.2013

W dniach 24-25 kwietnia 2013 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości, w których aktywny udział wzięła także Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

 więcej
Nowe pieniądze na wsparcie biznesu w zachodniopomorskiem 09.04.2013

Podczas ZDIIF zawarta została przez Polską Fundację Przedsiębiorczości kolejna Umowa Operacyjna I Stopnia na produkt Pożyczka Globalna. Dzisiejsza umowa, podpisana przez Prezes Barbarę Bartkowiak, opiewa na kwotę 25 mln zł.

 więcej
Kolejne pieniądze na rozwój firm w województwie pomorskim 02.04.2013

W dniu 25 marca 2013 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała kolejną Umowę Operacyjną – Pożyczkę Globalną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pełniącym rolę Menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE. Podpisanie umowy odbyło się w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie.

 więcej
Kolejne pieniądze na rozwój firm na Dolnym Śląsku 28.03.2013

W dniu 15 marca 2013 roku we Wrocławiu, Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, pełniący rolę Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego podpisali kolejną umowę w ramach Inicjatywy Jeremie na kwotę 30 mln złotych z przeznaczeniem na pożyczki dla dolnośląskich przedsiębiorców.

 więcej
Inicjatywa JEREMIE dla innowacyjnej Wielkopolski 28.03.2013

W dniu 28 marca 2013 r. w Szczecinie Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pełniącym rolę Menadżera Wielkopolskiego Funduszu Powierniczego, kolejną umowę pożyczki globalnej na kwotę 40 mln zł - w ramach Inicjatywy JEREMIE, z przeznaczeniem na pożyczki dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu Wielkopolski.

 więcej
Konkurs na biznesplan - Przystanek Sukces 26.03.2013

26 marca 2013 r. ruszyła kolejna edycja konkursu na biznesplan „Przystanek SUKCES w Twoim Zasięgu”. Konkurs jest swoistego rodzaju przestrzenią, w której  zamienisz swoje marzenia o własnej firmie we własną firmę.

 więcej
Unikatowe know how dla restarterów w PFP! 14.03.2013

Po 2 latach i 3 miesiącach nastąpił finał projektu Re:start, realizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w Szczecinie przy współpracy z Oxford Innovation Ltd. Z tej okazji 14 marca b.r. została zorganizowana konferencja podsumowująca projekt.

 więcej
Przeskaluj swój biznes - szkolenie dla firm! 12.03.2013

Już 19 marca br. zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju szkolenie dla firm - PRZESKALUJ SWÓJ BIZNES. Jak zawsze Sieć Aniołów Biznesu AMBER zaprosiła ekspertów zarządzających firmami, które osiągnęły sukces do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

 więcej
Znamy już zwycięzcę Global Startup Challange! 11.03.2013

Czwartą edycję Global Startup Challenge wygrał zespół Ace Stream P2P TV! To była wielka przyjemność Was poznać i będzie wielką przyjemnością patrzeć jak osiągacie globalny sukces!

 więcej
Perły Biznes 2012 przyznane! 01.03.2013

Już po raz dziewiąty kapituła konkursowa "Pereł Biznesu" przyznała statuetki i wyróżnienia w konkursie na Osobowość Biznesu i Wydarzenie Gospodarcze Roku. Głównym partnerem Gali jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

 więcej
Rusza IV edycja Global Startup Challenge 2013. Zdobądź nawet 1 mln zł inwestycji. 09.02.2013

Zapraszamy do udziału w kolejnym finale Global Startup Challenge. W dniach 4-7 marca odbędą się w Szczecinie finały GSC’13. To niepowtarzalna szansa na udział w warsztatach i przedyskutowanie swojego projektu.

 więcej
Nowa Oferta usług i produktów dla Uczestników Projektu pn. Fundusz Mikropożyczowy KLON 03.01.2013

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości dostępną na terenie województwa zachodniopomorskiego dla osób zamierzających rozpocząć nową działalność gospodarczą na terenie województwa zachodniopomorskiego

 więcej
Najlepsza praca doktorska nagrodzona! 19.12.2012

Dnia 14 grudnia br. Barbara Bartkowiak wręczyła dr inż. Katarzynie Sobeckiej ufundowaną przez Polską Fundację Przedsiębiorczości nagrodę  w wysokości 2 000,00 zł  za zajęcie I Miejsca w V edycji konkursu na najlepszą pracę licencjacką/inżynierską, magisterską i doktorską, w kategorii: Najlepsza praca doktorska.

 

 

 

 więcej
Szczecin inspiruje, czyli kaloryfer i inne wynalazki 29.11.2012

Zapraszamy na konferencję na której zaprezentowane będą przykłady pomysłów skomercjalizowanych przy udziale funduszu Pomeranus Seed. To znakomita okazja do wymiany informacji pomiędzy osobami, które są zainteresowane komercjalizacją wiedzy.

 więcej
Zapraszamy na grudniową konferencję - 05.12.2012 29.11.2012

Chcesz poznać proces inwestycyjny z perspektywy inwestora? Posłuchać doświadczeń tych, w których już zainwestowano lub dowiedzieć się co dają sieci aniołów biznesu? Przyjdź 5 grudnia na spotkanie organizowane przez Sieć Aniołów Biznesu Amber w Szczecinie.

 więcej
W Lesznie o pożyczkach w ramach JEREMIE 26.11.2012

W dniu 22 listopada 2012 r. na terenie Leszczyńskiego Centrum Biznesu odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Banku Gospodarstwa Krajowego z przedstawicielami samorządów oraz lokalnego biznesu.

 

 więcej
Podpisanie umowy - Fundusz Mikropożyczkowy KLON 16.11.2012

W dniu 16 listopada 2012 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie umowę o dofinansowanie projektu pn. "Fundusz Mikropożyczkowy KLON" w ramach Działania 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" POKL.

 więcej
Rozstrzygnięcie konkursu - Przystanek Sukces 26.09.2012

Biznesplan firmy eventowej „Lascar - Teatr Ognia” organizującej pokazy z udziałem ognia i światła zdobył najwyższe uznanie kapituły III edycji konkursu na biznesplan „Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca”.

 więcej
Nagroda specjalna BGK dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości - JEREMIE 26.09.2012

21 września w Hotelu Victoria w Warszawie odbyła się gala nagród Banku Gospodarstwa Krajowego „Instrumenty zwrotne dla rozwoju przedsiębiorczości”.

 

 więcej
Znamy już wyniki Global Startup Challenge 2012! 11.09.2012

Miło nam poinformować, że laureatem Global Startup Challenge 2012 został zespół Solpeo Gaming Platform (Solpeo Sp. z o.o.) – platforma do tworzenia gier w technologii HTML5. Ze zwycięzcą, organizatorzy GSC’12 tj. Polska Fundacja Przedsiębiorczości i spółka Red Sky rozpoczną rozmowy mające na celu inwestycję kapitałową.

 więcej
Giełda Produktów Finansowych - Jeremie w Szczecinie 22.08.2012

Polska Fundacja Przedsiębiorczości serdecznie zapraszaja na konferencję „Giełda produktów finansowych – JEREMIE jako atrakcyjna forma finansowania zachodniopomorskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach środków unijnych”

 więcej
Skrzydła Biznesu 2012 - zgłoszenia do rankingu firm sektora MSP 01.08.2012

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako patron konkursu oraz Dziennik Gazeta Prawna zaprasza wszystkich przedsiębiorców i ludzi biznesu do udziału w trzeciej edycji Skrzydeł Biznesu.

 więcej
Przedłużenie terminu składania ofert 01.08.2012

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) realizująca Projekt pn. Funduszu Pożyczkowy "POMERANUS - JEREMIE" w ramach Regionalnego Funduszu pożyczkowego "POMERANUS" przedłuża termin składania ofert do 14.08.2012r. i zaprasza do współpracy.

 więcej
Global Startup Challenge - pokaż na co stać twój Startup! 16.07.2012

Stań do rywalizacji w kolejnej odsłonie Global Startup Challenge (GSC) i udowodnij, że to właśnie Ty lub Twój zespół podbije z nami globalny rynek. Nie masz czasu do stracenia ? – to bardzo dobrze, bo tylko tydzień pracy może dzielić Cię od wejścia we współpracę z największym graczami e-biznesu i zarządzającymi dużym kapitałem inwestycyjnym.

 więcej
PFP na VII Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej 22.06.2012

Regionalny Fundusz Pożyczkowy Pomeranus w ramach realizowanego projektu Inicjatywa Jeremie uczestniczył w VII Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Miejscem imprezy był Ogród Różany w Szczecinie.

 więcej
PFP na forum finansowym w Śremie 14.06.2012

4 czerwca 2012 przedstawiciele Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości uczestniczyli w forum finansowym w odbywającym się w Śremie.

 więcej
Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca! 08.06.2012

Już tylko do 30 czerwca można nadsyłać swoje pomysły na biznes w Szczecinie w ramach konkursu Przystanek Sukces - Biznes w Szczecinie sie opłaca! W tym roku do wygrania jeszcze więcej atrakcyjnych nagród o łącznej wartości ponad 30 000 zł!

 więcej
PFP kibicuje polskiej kadrze na UEFA EURO 2012! 08.06.2012

Najbliższy mecz polskiej reprezentacji już dzisiaj o godz. 18:00, kolejne - w przyszłym tygodniu. Liczymy, że emocje siegną zenitu, z pozytywnym rezultatem dla biało-czerwonych. Cały zespół Fundacji trzyma kciuki za sukces naszej drużyny. Zachęcamy do gorącego dopingu!

 
Informacja 31.05.2012

Zgodnie z ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984 r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2011 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 08.00-16.00.

 
Forum Inwestycyjne AMBER 2012 - 100% praktyki 28.05.2012

17 maja br. już po raz czwarty w Szczecinie, odbyło się Forum Inwestycyjne Amber. Ponad 150 uczestników dyskutowało na tematy związane z rozwojem i finansowaniem młodych firm, głównie poprzez kapitał inwestorów. 

 więcej
Wsparcie dla przedsiębiorców woj. łódzkiego w ramach inicjatywy JEREMIE! 11.05.2012

W dniu 10 maja  2012 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała pierwszą  Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach Inicjatywy JEREMIE w województwie łódzkim.

 więcej
Giełda Produktów Finansowych JEREMIE w Poznaniu 09.05.2012

9 maja 2012 w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Giełda Produktów Finansowych – JEREMIE jako alternatywa finansowania wielkopolskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach środków unijnych”.

 więcej
IV Forum Inwestycyjne AMBER 07.05.2012

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w IV Forum Inwestycyjnym AMBER. Wydarzenie odbędzie się 17 maja w Szczecinie, gdzie spotka się ponad 150 liderów rynku kapitałowego.

 więcej
Giełda produktów finansowych 29.02.2012

Zapraszamy na konferencję „Giełda produktów finansowych - JEREMIE jako alternatywa finansowania dolnośląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach środków unijnych”, która odbędzie się 9 marca 2012 roku w godz. 10.00-14.30, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

 więcej
Zapraszamy do udziału w projekcie Re:start - Rekrutacja otwarta 06.02.2012

Zapraszamy do udziału w projekcie restarterów zamieszkałych w województwie zachodniopomorskim, czyli osoby które z różnych powodów zamknęły działalność gospodarczą i które planują ponowne jej rozpoczęcie.

 więcej
100 000 000 zł RFP Pomeranus! 06.02.2012

Mamy zaszczyt poinformować, iż uruchomiony w 2004 roku Regionalny Fundusz Pożyczkowy Pomeranus w ramach wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw województwa zachodniopomorskiego udzielił łącznie ponad 100 000 000 zł pożyczek.

 więcej
Projekt Josefin - doświadczenie, które będzie procentować! 03.02.2012

Projekt JOSEFIN (Joint SME Finance for Innovation - dostęp do finansowania dla innowacyjnych firm) potwierdził swoje założenia, użyteczność oraz oczekiwania przedsiębiorców w zakresie konieczności ułatwienia dostępu do finansowania dla innowacyjnych i międzynarodowych przedsięwzięć.

 więcej
Następna umowa w ramach inicjatytywy Jeremie w woj. dolnośląskim! 16.01.2012

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, pełniący rolę Menadżera Funduszu Powierniczego podpisali Umowę Operacyjną w ramach Pożyczki Globalnej na kwotę 20 mln złotych.

 więcej
Kolejne 20 milionów na pożyczki w ramach inicjatywy Jeremie w woj. pomorskim! 14.01.2012

W dniu 10 stycznia 2012 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała kolejną Umowę Operacyjną – Pożyczkę Globalną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pełniącym rolę Menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE.

 więcej
Nagroda dla najlepszego doktoranta w województwie zachodniopomorskim 16.12.2011

9 listopada br. podczas konferencji „Działalność ośrodków innowacji motorem rozwoju regionu” w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia nagród w konkursie na najlepszą pracę dyplomową.

 więcej
Kolejne 60 milionów na pożyczki w ramach inicjatywy Jeremie! 01.12.2011

W dniu 1 grudnia 2011 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała kolejne Umowy Operacyjne z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pełniącego rolę Menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE dotyczące Pożyczki Globalnej na mocy której będzie udzielać pożyczek dla przedsiębiorców (MSP) z województwie zachodniopomorskim.

 więcej
Global is fun! Czyli biznes globalny z udziałem Anioła Biznesu w Szczecinie 28.11.2011

W dniach 23-24 listopada Polska Fundacja Przedsiębiorczości gościła na Forum Inwestycyjnym Amber 2011 ponad 130 startup’ów, przedsiębiorców oraz inwestorów, którzy spotkali się, aby dyskutować na temat biznesu globalnego z udziałem Anioła Biznesu.

 więcej
Misja gospodarcza na Kubę 11.11.2011

W dniach 31.10-05.11.2011 Polska Fundacja Przedsiębiorczości uczestniczyła w Misji Gospodarczej na Kubę związanej z udziałem w „Targach XXIX Havana International Tradeshow organizowanych w dniach 31.10-05.11.2011r. w Hawanie”.

 więcej
Wkrótce Forum Inwestycyjne Amber 2011 10.11.2011

Z przyjemnością zapraszamy do uczestnictwa w trzeciej edycji Forum Inwestycyjnego AMBER, organizowanego przez Sieć Aniołów Biznesu Amber, działającą w ramach Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

 więcej
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 10.11.2011

Zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2011. W dniach 14-19 listopada br. odbędzie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW).

 więcej
3 pytania do... Moniki Czyżyk - zwyciężczyni w konkursie Quest Day dla przedsiębiorczości 18.10.2011

Quest Day jest zabawą edukacyjną, umożliwiającą zdobywanie punktów za wykonywanie konkretnych zadań, mogących mieć bardzo zróżnicowany charakter.

 więcej
Konkurs Quest Day dla przedsiębiorczości rozstrzygnięty! 08.10.2011

Infromujemy, że zwycięzcą w konkursie Quest Day dla Przedsiębiorczości została Pani Monika Czyżyk ze Stargardu Szczecińskiego, która zdobyła największą liczbę punktów. Nagroda w postaci sprzętu elektronicznego (laptop) zostanie przekazana w ciągu 5 dni.

 więcej
Konkurs QUESTDAY dla przedsiębiorczości! 30.09.2011

Zapraszamy do udziału w konkursie Quest Day dla przedsiębiorczości! Quest Day jest zabawą internetową, podczas której uczestnicy konkursu zmierzą się z pytaniami i zadaniami dotyczącymi wiedzy na temat przedsiębiorczości. Na zwycięzcę konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

 więcej
Finał konkursu Przystanek Sukces rozstrzygnięty! 27.09.2011

Druga edycja konkursu Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca! dobiegła końca. Kapituła Konkursowa wybrała najlepszy biznesplan z pomysłem na założenie własnej firmy w Szczecinie, którego autorem jest Agnieszka Gołda, prezentując pomysł na Taneczną… szkołę dla rodziców.

 więcej
Przystanek Sukces - Zapraszamy na finał! 20.09.2011

Druga edycja konkursu Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca! dobiega końca. Kapituła Konkursowa wybrała najlepsze pomysły na zalożenie własnej firmy w Szczecinie. Laureaci zostaną ogłoszeni i nagrodzeni w dniu 26 września.

 więcej
Akceptacja Strategii Wdrażania Projektu Innowacyjnego Re:start 29.08.2011

Dnia 25 sierpnia 2011 roku w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie odbyło się V posiedzenie Regionalnej Sieci Tematycznej Województwa Zachodniopomorskiego (RST WZ).

 więcej
Global Startup Challenge 2011 rozstrzygnięty! 16.08.2011

Miesiąc pracy nad e-biznesowymi projektami, dobiegł końca. W dniu 28 lipca odbyły się finałowe prezentacje przed zespołem weryfikacyjnym Funduszu Pomeranus Seed i przedstawicielami spółki Red Sky.

 więcej
300 mln zł dla polskich przedsiębiorców! 30.06.2011

29 czerwca 2011 roku Prezes Barbara Bartkowiak podpisała z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym (EFI) pierwszą polską umowę regwarancyjną o wartości 200 mln zł w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji na lata 2007-2013 (CIP).

 więcej
Konkurs na projekty INNOWACYJNE/Priorytet VI 30.06.2011

Uprzejmie informujemy, iż dnia 30 czerwca 2011 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie pełniący rolę Instytucji Pośredniczącej ogłosił konkurs zamknięty nr 1/6.1.1/IN/11 na projekty innowacyjne w ramach Priorytetu VI.

 więcej
Rusza kolejna edycja Startup Challenge 20.04.2011

Global Startup Challenge 2011 to druga odsłona konkursu, dającego największą szansę na odniesienie globalnego sukcesu w Internecie. Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz firma Red Sky zapraszają do współpracy pomysłodawców z całego Świata.

 więcej
Przystanek Sukces - Biznes w Szczecinie się opłaca! 19.04.2011

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na biznesplan Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca! Podobnie jak w ubiegłym roku poszukujemy ludzi z głowami pełnymi pomysłów na własny biznes w Szczecinie.

 więcej
Informacja 18.04.2011

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2010 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 08:00-16:00.

 
Kolejny Unijny Ekspres nadjechał! 22.03.2011

Miło nam poinformować, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości miała przyjemność gościć w swojej siedzibie uczestników drugiej edycji Unijnego Ekspresu, czyli dnia otwartego dla beneficjentów dotacji.

 więcej
Unijny Ekspres II 09.03.2011

Przedsiębiorco, ubiegasz się lub otrzymałeś dotację na inwestycję? Skorzystaj z Dnia Otwartego dla Beneficjentów! Grupa zachodniopomorskich instytucji finansujących i wspierających przedsiębiorczość jest do Twojej dyspozycji w jednym miejscu i czasie.

 więcej
Pożyczki dla MSP w ramach JEREMIE 15.02.2011

Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała w dniu 10 lutego 2011 roku umowę operacyjną z Menadżerem Funduszy Powierniczych w ramach Inicjatywy JEREMIE dot. pożyczki globalnej, na mocy której będzie udzielać pożyczek dla przedsiębiorców (MSP) z województwa dolnośląskiego.

 więcej
Tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju dla PFP 16.12.2010

Z przyjemnością informujemy, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości została zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu - Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010 w kategorii - Innowacyjna Organizacja.

 

 więcej
Unijny Ekspres nadjechał do Szczecina 26.11.2010

Miło nam poinformować, że Dni Otwarte dla Beneficjentów dotacji, które odbyły się w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców.

 więcej
Unijny Ekspres 17.11.2010

Przedsiębiorco, ubiegasz się lub otrzymałeś dotację na inwestycję? Skorzystaj z Dni Otwartych dla Beneficjentów! Grupa zachodniopomorskich instytucji finansujących i wspierających przedsiębiorczość jest do Twojej dyspozycji w jednym miejscu i czasie.

 więcej
Skuteczny biznesplan w praktyce - jak sprawić, by inwestor go przeczytał 17.11.2010

W dniu 9 grudnia we Wrocławiu, Sieć Aniołów Biznesu Amber organizuje warsztat pt. "Skuteczny biznesplan w praktyce - jak sprawić, by inwestor go przeczytał", który poprowadzi Józef Balicki - Główny Doradca Sieci Aniołów Biznesu Amber.

 więcej
PFP Regionalnym Liderem Innowacji i Rozwoju! 16.11.2010

Mamy przyjemność poinformować, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości została wyróżniona tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2010 w kategorii - Innowacyjna organizacja.

 więcej
Nowe firmy w regionie - INNOSTART na finale 16.11.2010

Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii działającym przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie zakończyły realizację projektu pt. „Wsparcie przedsiębiorczości akademickiej. INNOSTART”

 więcej
Pożyczki dla MSP w ramach JEREMIE 16.11.2010

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, podpisała w dniu 15 listopada 2010 roku umowy operacyjne z Menedżerem Funduszy Powierniczych, w ramach Inicjatywy JEREMIE dot. pożyczek globalnych, na mocy których będzie udzielać pożyczek dla przedsiębiorców (MSP) z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

 więcej
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 03.11.2010

Zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. W dniach 15-21 listopada br. odbędzie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW). ŚTP to ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych.

 więcej
Zapraszamy do współpracy małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach projektu JOSEFIN 25.10.2010

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, realizując projekt „JOSEFIN (Joint SME Finance for Innovation)”, zaprasza do współpracy przedsiębiorców z sektora MSP szukających wsparcia przy realizacji innowacyjnego, międzynarodowego przedsięwzięcia.

 więcej
Doświadczenia oxfordzkie w Szczecinie 22.10.2010

Jak oni to robią w Oxfordzie, można się było dowiedzieć 22 października 2010r. w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie. Pod takim bowiem tytułem odbyła się konferencja, na której uczestnicy poznali, jakie warunki należy spełnić, aby odnieść sukces w przedsiębiorczości akademickiej.

 więcej
Sukces Forum Inwestycyjnego AMBER! 21.10.2010

Po raz kolejny Sieć Aniołów Biznesu Amber gościła inwestorów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji finansowych, którzy zebrali się na Forum Inwestycyjnym Amber 2010. Wydarzenie miało miejsce 21 października br. w Szczecinie i zgromadziło ponad 100 uczestników.

 więcej
Konferencja - Jak oni to robią w Oxfordzie? 15.10.2010

Świadomość, iż sukces naukowy można połączyć z sukcesem wdrożeniowym, a następnie rynkowym i finansowym, zaczyna powoli przenikać do naukowców. Gdy pracownicy nauki będą zainteresowani, by ich prace badawcze były nakierowane na wdrożenia, rola uczelni w innowacjach i transferze technologii może być znacząca.

 więcej
Już wkrótce kolejna edycja Forum Inwestycyjnego AMBER 01.10.2010

21 października br. w Szczecinie odbędzie się kolejna edycja Forum Inwestycyjnego AMBER.Wydarzenie zgromadzi praktyków ze świata biznesu, inwestorów, autorów innowacyjnych projektów oraz przedstawicieli brytyjskich instytucji transferu technologii.

 więcej
Finał Global Startup Challenge 2010! 24.09.2010

W piątek, 24 września br., odbył się uroczysty finał Global Startup Challenge 2010, pierwszej edycji inicjatywy skierowanej do pomysłodawców innowacyjnych projektów internetowych. Finał konkursu odbył się podczas otwarcia centrum inkubacji biznesu Technopark Pomerania.

 więcej
Otwarcie Biura Lokalnego PFP w Koszalinie 22.09.2010

W dniu 1 września 2010 roku zostało otwarte w Koszalinie Biuro Lokalne Regionalnego Funduszu Pożyczkowego „POMERANUS” Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Biuro mieści się w Koszalińskim Parku Technologicznym przy ulicy Partyzantów 17.

 więcej
Czas na zmiany - nowa strona internetowa PFP, nowe funkcjonalności, więcej innowacji 03.09.2010

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w odpowiedzi na liczne sugestie i oczekiwania naszych klientów, z dniem 3 września 2010 uruchomiona została nowa witryna internetowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. 

 

 więcej
Nabór do Bazy Mentorów projektu Pomeranus Seed 05.08.2010

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, realizując projekt Pomeranus Seed, w ramach Działania 3.1 "Inicjowanie działalności innowacyjnej" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, ogłasza nabór do Bazy Mentorów, tworzonej na potrzeby realizacji projektu.

 więcej
Przedłużenie naboru na ekspertów - coachów do Bazy Ekspertów-Coachów 03.08.2010

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, realizując projekt JOSEFIN (Joint SME Finance for Innovation), współfinansowany w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego 2007-2013, informuje o przedłużeniu terminu naboru na ekspertów - coachów do Bazy Ekspertów-Coachów, tworzonej na potrzeby realizacji projektu.

 więcej
Najbliższe wydarzenia w Sieci Aniołów Biznesu Amber 21.07.2010

Już teraz trwają intensywne szkolenia dla młodych przedsięwzięć poszukujących finansowania ze strony Aniołów Biznesu. Szkolenia prowadzone przez praktyków biznesu.

 więcej
Global Startup Challenge 2010: Najlepsze projekty internetowe już pracują w Szczecinie! 19.07.2010

Spośród ponad stu zgłoszeń, które napływały do organizatorów do 16 czerwca br., wybrano osiem kilkuosobowych zespołów z Polski i zagranicy.

 więcej
Nabór na ekspertów - coachów do Bazy Ekspertów-Coachów 06.07.2010

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, realizując projekt JOSEFIN (Joint SME Finance for Innovation), współfinansowany w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego 2007-2013, ogłasza nabór na ekspertów - coachów do Bazy Ekspertów-Coachów, tworzonej...

 więcej
Wiedza-Innowacyjność-Rozwój WIPRO 2010 18.06.2010

Celem Wystawy, która odbyła się w dniach 16 i 17 czerwca 2010 r., na terenie kampusu Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, było zaprezentowanie rezultatów badań naukowych, które mogą zostać skomercjalizowane i które jednocześnie mogą posłużyć jako przykłady dobrych praktyk w zakresie współpracy nauki z gospodarką.

 więcej
Konkurs Przystanek Sukces 16.06.2010

Dnia 11 czerwca br. rozstrzygnięty został  Konkurs Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca!, zorganizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości oraz Miasto Szczecin. Konkurs skierowany...

 więcej
Konferencja naukowa "E-gospodarka w Polsce- stan obecny i perspektywy rozwoju" 04.06.2010

Społeczeństwo Informatyczne, Gospodarka elektroniczna, E-biznes, Zarządzanie wiedzą oraz Oddziaływanie gospodarki elektronicznej na funkcjonowanie poczty i telekomunikacji - to główne bloki tematyczne konferencji naukowej zorganizowanej w dniach 10-12.06.2010r. przez Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

 więcej
Zapraszamy do udziału w konferencji "Od Pomysłu do Biznesu" 02.06.2010

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji z cyklu "Od Pomysłu do Biznesu" w Szczecinie w dniu 9 czerwca 2010 roku. Konferencja połączona jest z serią ciekawych warsztatów biznesowych.

 więcej
Zapraszamy do Kołobrzegu na konferencję "Materiały Polimerowe Pomerania - Plast 2010" 01.06.2010

Instytut Polimerów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie organizuje w dniach 8-11 czerwaca 2010 roku konferencję "Materiały Polimerowe Pomerania-palst 2010".

 
Konkurs Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca! 28.05.2010

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Przystanek Sukces !
Ten przystanek to Szczecin - miasto w którym wielu ludzi już założyło swoje firmy i odniosło sukces. Dołącz do nich, bo biznes w Szczecinie naprawdę się opłaca. Nie poddawaj się rzeczywistości - kreują ją !

 więcej
Informacja 28.05.2010

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 06.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2009 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 08:00-16:00.

 więcej
Global Startup Challenge 2010, czyli "na dobry start" w globalnej sieci 25.05.2010

Rozpoczynający się właśnie Program Global Startup Challenge 2010 to pierwsza w Polsce inicjatywa skierowana do twórców projektów internetowych o najwyższym potencjale odniesienia sukcesu w skali globalnej. Celem Programu jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych pomysłodawców z całej Europy.

 więcej
Majowe Spotkanie Prezentacyjne oraz Seminarium dla inwestorów Sieci Amber już za nami 24.05.2010

W dniach 12-13 maja br. Sieć Amber zorganizowała kolejne Spotkanie Prezentacyjne oraz Seminarium dla inwestorów.

 więcej
"Anioły Biznesu" w Twoim domu 23.05.2010

Już teraz można obejrzeć najnowsze odcinki programu "Anioły Biznesu". Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, w którym mowa o zachętach podatkowych dla inwestorów prywatnych oraz systemie finansowania ryzykownych przedsięwzięć w Polsce.

 więcej
Spotkaj się z nami! 22.05.2010

W najbliższym czasie będzie można nas spotkać dnia 9 czerwca br. w Szczecinie, podczas konferencji organizowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza „Od Pomysłu do Biznesu”.

 więcej
Kolejne Spotkanie Prezentacyjne oraz Seminarium dla inwestorów Sieci Amber 07.05.2010

Już dnia 12 maja br. odbędzie się kolejne Spotkanie Prezentacyjne przed inwestorami, podczas którego wyselekcjonowane start-upy, będą miały szansę pozyskać Anioła Biznesu.

 więcej
Sieć Aniołów Biznesu Amber na Konferencji EBAN 2010 w Stambule 06.05.2010

W dniach 15-16 kwietnia br. odbyła się 10 edycja konferencji EBAN – europejskiego stowarzyszenia sieci aniołów biznesu, funduszy kapitału zalążkowego oraz praktyków biznesu zaangażowanych w rynek private equity.

 więcej
Na ile jesteśmy innowacyjni? 05.05.2010

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego programu radiowego „Anioły Biznesu” poruszającego tematykę powstawania, wdrażania oraz zastosowania innowacji w praktyce.

 więcej
Konferencja Nie tylko dotacje na innowacje - efektywna komercjalizacja 05.05.2010

W imieniu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji pt. "Nie tylko dotacje na innowacje - efektywna komercjalizacja", która odbędzie się dnia 25 maja 2010r. (wtorek) o godz. 10:00 w budynku BETA Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A. we Wrocławiu, przy ul. Klecińskiej 125.

 więcej
Baza Ekspertów projektu Pomeranus Seed 19.02.2010

Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła proces naboru kandydatów na ekspertów do Bazy Ekspertów projektu Pomeranus Seed, którzy świadczyć będą usługi doradcze / eksperckie.

 więcej
Subregionalny Fundusz Pożyczkowy KUJAWIAK wyróżniony 17.02.2010

W dniu 13.02.2010 roku w trakcie corocznego Wielkiego Balu Biznesu zorganizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Bydgoszczy zostały ogłoszone wyniki konkursu "Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2009 roku".

 więcej
Nabór wniosków do projektu POMERANUS SEED rozpoczęty! 07.01.2010

Z dniem 4 stycznia 2010r. Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór wniosków do projektu Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED.

 więcej
Konferencja inaugurująca Projekt POMERANUS SEED w woj. kujawsko-pomorskim - 14.01.2010, Bydgoszcz 17.12.2009

W dniu 20 listopada 2009r., podczas Forum Inwestycyjnego AMBER 2009, zainaugurowana została działalność Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, uruchomionego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

 więcej
Podsumowanie uczestnictwa PFP w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (GEW - Global Entrepreneurship Week) 2009 04.12.2009

W dniach 16-20 listopada 2009 Polska Fundacja Przedsiębiorczości współorganizowała w Szczecinie i Bydgoszczy Drugi Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (STP, GEW - Global Entrepreneurship Week).

 więcej
Nagroda Rektora ZUT dla Prezesa PFP 03.12.2009

W dniu 26.11.2009r. podczas konferencji poświeconej 10-leciu Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) oraz roli tego typu jednostek w komercjalizacji przedsięwzięć innowacyjnych, Prezes Fundacji Barbara Bartkowiak odebrała nagrodę Rektora ZUT za wkład w budowaniu trwałych związków między nauką a biznesem.

 więcej
Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w Forum Inwestycyjnym AMBER 2009 w dniach 19-20.11.2009 roku 02.11.2009

Ogólnopolskie Forum Inwestycyjne AMBER 2009 pt. "Perspektywy rozwoju współpracy Aniołów Biznesu i Startup'ów w Polsce", organizowane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2009 r. w Szczecinie, w Hotelu Radisson SAS (I dzień) oraz siedzibie i ośrodku szkoleniowym Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (II dzień).

 więcej
Innowacyjne pomysły drogą do przedsiębiorczości 30.10.2009

Polska Fundacja Przedsiębiorczości wspiera organizację kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week - GEW) w dniach 16-22.11.2009

 więcej
Cykl programów informacyjno-edukacyjnych o Sieci AMBER 24.09.2009

W ramach przewidzianej w projekcie AMBER inicjatywy informacyjno-edukacyjnej, Polska Fundacja Przedsiębiorczości dokonała wyboru wykonawców do produkcji oraz emisji programów telewizyjnych i radiowych dotyczących Sieci Aniołów Biznesu AMBER. Umowy o wykonanie ww. usług podpisane zostały z TVP Szczecin oraz Polskim Radiem Szczecin.

 więcej
Rusza nowy projekt wspierający innowacje 01.08.2009

W lipcu br. Polska Fundacja Przedsiębiorczości pozyskała blisko 18 mln PLN na realizację nowego projektu kapitału zalążkowego POMERANUS SEED uruchomionego w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 więcej
Konkurs na podwykonawcę produkcji oraz emisji audycji oraz reportaży radiowych 21.07.2009

W związku z realizacją projektu Sieć Aniołów Biznesu AMBER w Polsce Północno-Zachodniej dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Polska Fundacja Przedsiębiorczości ogłasza konkurs na podwykonawcę produkcji oraz emisji audycji oraz reportaży radiowych poświęconych współpracy między inwestorami a przedsiębiorcami poszukującymi źródeł finansowania innowacyjnych przedsięwzięć.

 więcej
Konkurs otwarty na wyłonienie podwykonawcy produkcji oraz emisji programów telewizyjnych 14.07.2009

W związku z realizacją projektu Sieć Aniołów Biznesu AMBER w Polsce Północno-Zachodniej, dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Polska Fundacja Przedsiębiorczości ogłasza konkurs otwarty na podwykonawcę produkcji oraz emisji programów telewizyjnych, informujących o działalności Sieci Aniołów Biznesu AMBER.

 więcej
Wydłużenie terminu przesłania oferty - konkurs otwarty na wyłonienie podwykonawcy produkcji oraz emisji programów telewizyjnych 14.07.2009

W nawiązaniu do ogłoszonego w dniu 13 lipca br. konkursu otwartego na podwykonawcę produkcji oraz emisji programów telewizyjnych, informujących o działalności Sieci Aniołów Biznesu AMBER, Polska Fundacja Przedsiebiorczości informuje, że termin nadsyłania ofert został wydłużony  do dnia 27 lipca 2009 r., do godziny 15.00.

 więcej
Informacja 08.07.2009

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 6.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2008 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w dni robocze w godz. 8:00-16:00.

 więcej
Projekt współpracy pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości i Politechniką Szczecińską 29.06.2009

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym (28 czerwca 2009) podpisany został List intencyjny o współpracy pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości i Politechniką Szczecińską.

 więcej
Rozpoczęcie współpracy pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości a Zachodniopomorskim Centrum Zaawansowanych Technologii 09.03.2009

Miło nam poinformować Państwa, iż w dniu 2 marca 2009 r. roku doszło do podpisania Listu Intencyjnego o współpracy pomiędzy Prezesem Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości - Panią Barbarą Bartkowiak a Dyrektorem Zachodniopomorskiego Centrum Zaawansowanych Technologii - dr hab. inż. Mirosławą El Fray, prof. nzw. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

 więcej
Aktualności szkoleniowe 01.03.2009

Uprzejmie informujemy, że wszelkie aktualne informacje dotyczące organizowanych przez Fundację szkoleń znajdują się w Dziale "Szkolenia i Doradztwo".

 więcej
Współpraca Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości ze Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym 04.02.2009

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 29 stycznia 2009 r. Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Pani Barbara Bartkowiak podpisała list intencyjny o współpracy z Prezesem Zarządu Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Panem Grzegorzem Fiukiem.

 więcej
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (GEW - Global Entrepreneurship Week) 24.11.2008

W dniach 17-21 listopada 2008 Polska Fundacja Przedsiębiorczości współorganizowała obchodzony po raz pierwszy w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (GEW - Global Entrepreneurship Week) pod hasłem "Sam zaplanuj sobie przyszłość".

 więcej
Seminarium Jak dobrać metodykę do prowadzonych projektów w przedsiębiorstwie? 20.11.2008

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Szczecińskiej wraz z firmą Altkom Akademia SA zapraszają na seminarium "Jak dobrać metodykę do prowadzonych projektów w przedsiębiorstwie ?"

 więcej
Konferencja inaugurująca Projekt Wsparcie przedsiębiorczości akademickiej. INNOSTART - 19.11.08, Szczecin 12.11.2008

Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Szczecińskiej, mają przyjemność zaprosić na konferencję inaugurującą Projekt "Wsparcie przedsiębiorczości akademickiej. INNOSTART".

 więcej
Rozpoczęcie realizacji Projektu Wsparcie przedsiębiorczości akademickiej. INNOSTART 25.10.2008

Z przyjemnością Informujemy, że dnia 01 padźiernika 2008 r. Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jako Partner Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Szczecińskiej, rozpoczęła realizację Projektu pt. "Wsparcie przedsiębiorczości akademickiej. INNOSTART" , który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki Działanie 8.2 Transfer wiedzy Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw).

 więcej
Polska Fundacja Przedsiębiorczości uczestniczyła w dniach 10-11 października 2008 r. w Targach Przedsiębiorczości i Rozwoju Biznesu Probiznes 14.10.2008

Targi "Probiznes" odbyły się już po raz trzeci, na terenie centrum wystawienniczego Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Są one przedsięwzięciem łączącym tradycyjną prezentację firm i instytucji na stoiskach, z licznymi seminariami, warsztatami i szkoleniami, skierowanymi do przedsiębiorców lub osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 więcej
Sam zaplanuj swoją przyszłość - Polska Fundacja Przedsiębiorczości wspiera organizację pierwszej polskiej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week - GEW) w dniach 17-23.11.2008 10.10.2008

W dniach 17-21 listopada 2008 Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie uczestniczyć w organizowanym po raz pierwszy w Polsce Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości (GEW - Global Entrepreneurship Week).

 więcej
Większa dostępność do pożyczek Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego GRYF - nowe Punkty Obsługi Funduszu (POF) 03.10.2008

Od września br. dla przedsiębiorców z zachodniej części województwa pomorskiego udostępniono pięć kolejnych Punktów Obsługi Pożyczek. Nowe Punkty znajdują się w Słupsku, Człuchowie i Lęborku.

 więcej
Konferencja rozpoczynająca Projekt SPEED 24.09.2008

Konferencja rozpoczynająca Projekt "SPEED Stargardzki Pracownik Efektywna Edukacja i Dokształcanie" - 29.09.08, Stargard Szczeciński

 więcej
Rozpoczęcie realizacji Projektu SPEED Stargardzki Pracownik - Efektywna Edukacja i Dokształcanie 23.09.2008

Informujemy, że dnia 01 września 2008 r. Polska Fundacja Przedsiębiorczości, w partnerstwie ze Stargardzką Izbą Gospodarczą, rozpoczęła realizację Projektu pt. SPEED Stargardzki Pracownik - Efektywna Edukacja i Dokształcanie, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Podziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw (Wniosek nr POKL/1/8.1.1/104/08).

 więcej
Innowacyjne pomysły szukają finansowania 18.09.2008

Zapraszamy na seminarium na Politechnice Szczecińskiej, na którym zaprezentowane zostaną nowoczesne technologie, których autorzy chcą założyć własne, innowacyjne przedsiębiorstwa.

 więcej
Zakończenie realizacji Projektu Aktywna Promocja Zachodniopomorskiej Przedsiębiorczości 31.08.2008

Polska Fundacja Przedsiębiorczości uprzejmie informuje, że z dniem 31 sierpnia 2008r. został zakończony Projekt "Aktywna Promocja Zachodniopomorskiej Przedsiebiorczości". Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet 2 Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach, Działanie 2.5 Promocja Przedsiębiorczości.

 więcej
Informacja 09.07.2008

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 6.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2007 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, ul Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, w godz. 8:00-16:00.

 więcej
Konferencja Myśleć Jak Milionerzy - 13 lipca 2008 w godz. od 13:00 do 20:00 09.07.2008

Już po raz trzeci rusza coroczna seria konferencji i spotkań "Myśleć Jak Milionerzy", organizowana przez fundację Kamila Cebulskiego. W Szczecinie, 13 lipca odbędzie się jedno z 16 spotkań.

 więcej
Polska Fundacja Prezedsiębiorczości pierwszą instytucją świadczącą usługi proinnowacyjne w województwie zachodniopomorskim 21.05.2008

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie pozytywnego wyniku audytu zgodnie z zapisami § 12 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 stycznia 2005 r. w sprawie Krajowego Systemu Usług dla MSP (Dz.U. Nr 27, poz. 221) zakres usług Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości z siedzibą w Szczecinie, wpisanej do rejestru KSU z numerem 16/09/2005/110 został rozszerzony o usługi doradcze o charakterze proinnowacyjnym.

 więcej
Życzenia... 02.01.2008

Szanowni Państwo !
Naszym Klientom, przedsiębiorcom oraz instytucjom współpracującym wielu sukcesów, satysfakcji oraz radości w Nowym Roku 2008 życzy Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

 więcej
Oferta ZARR SA dla przedsiębiorców 27.11.2007

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczecinie zaprasza przedsiębiorców do udziału w organizowanych szkoleniach i kursach.

 więcej
Specjalne Wyróżnienie Projektu PFP - Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy na etapie krajowym Europejskich Nagród Przedsiębiorczości 16.10.2007

Projekt "Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy" otrzymał specjalne wyróżnienie na etapie krajowym konkursu "Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości" (The European Enterprise Awards) w kategorii "Inwestowanie w Kapitał Ludzki".

 więcej
Jubileusz 10-lecia działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości 20.09.2007

W dniu 18 września 2007 roku w Szczecinie miała miejsce uroczystość poświęcona 10-leciu działalności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (PFP).

 więcej
UWAGA - Zmiana adresu biura i numerów telefonów Fundacji ! 31.08.2007

Z dniem 3 września 2007 roku ulega zmianie adres biura i numery telefonów Fundacji.

 więcej
Usługi doradcze o charakterze proinnowacyjnym PFP. 18.07.2007

Zachęcamy do skorzystania z nowej grupy usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym PFP.

 więcej
Projekt Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy - wyróżniony! 03.07.2007

W dniu 2 lipca 2007 w Warszawie odbyła się konferencja pt. Europejski Fundusz Społeczny - 50 lat inwestycji w kapitał ludzki. Podczas konferencji wręczono statuetki i dyplomy "Najlepsza inwestycja w człowieka" dla laureatów konkursu "Dobre praktyki EFS".

 więcej
Informacja 22.06.2007

Zgodnie z Ustawą o fundacjach z dnia 6.04.1984r. z późniejszymi zmianami, sprawozdanie z działaności Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za rok 2006 jest udostępnione do publicznej wiadomości w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, pl. Rodła 9, 70-419 Szczecin, w godz. 8:00-16:00.

 więcej
Fundusz Innowacyjno-Inwestycyjny Pomeranus II Sp. z o.o 17.06.2007

W styczniu 2007 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości utworzyła Fundusz Innowacyjno-Inwestycyjny "Pomeranus II" Sp. z o.o.

 więcej
Polska Fundacja Przedsiębiorczości na liście laureatów konkursu Dobre praktyki EFS 05.06.2007

Polska Fundacja Przedsiębiorczości na liście laureatów konkursu "Dobre praktyki EFS", ogłoszonego przez Ministra Rozwoju Regionalnego !

 więcej
Kanadyjski Dzień Współpracy Gospodarczej (Canada Trade Day) w Szczecinie. 14.05.2007

W dniu 12 czerwca 2007 r. po raz kolejny Ambasada Kanady w Polsce organizuje imprezę targowo-wystawienniczą pod nazwą "Canada Trade Day". Mamy przyjemność poinformować, że tym razem impreza odbędzie się w Szczecinie przy współudziale Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Spotkanie ma na celu nawiązanie kontaktów biznesowych oraz propagowanie stosunków gospodarczych pomiędzy Kanadą a Polską.

 więcej
Business Horizons 2007 - Konferencja o przedsiębiorczości dla studentów 20.04.2007

W dniach 23-26 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się pierwsza na Politechnice Wrocławskiej konferencja dla studentów zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu.

 więcej
II Targi Przedsiębiorczości i Rozwoju Biznesu PROBIZNES 26.03.2007

W dniach 30.03 - 1.04.2007 roku w Szczecinie, w Centrum Wystawienniczo-Targowym Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbędą się II Targi Przedsiębiorczości i Rozwoju Biznesu PROBIZNES. Targi te będą towarzyszyć największej imprezie targowej w regionie XVI Międzynarodowym Targom Budowlanym "BUD-GRYF".

 więcej
Promocja przedsiębiorczości - warsztaty dla uczniów szkół średnich. 22.01.2007

W dniach 23-24 stycznia br., w ramach propagowania zachowań przedsiębiorczych wśród młodzieży, Polska Fundacja Przedsiębiorczości przeprowadzi warsztaty szkoleniowe dla młodzieży klas maturalnych o profilu ekonomicznym Liceum Ogólnoksztalcącego nr X ze Szczecina, poświęcone przygotowaniu i opracowaniu biznesplanu.

 więcej
Projekt Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy - nagrodzony ! 15.12.2006

W dniu 13 grudnia 2006r. w Warszawie Projekt "Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy" został nagrodzony, jako jeden z ośmiu najlepszych pozarządowych projektów, zrealizowanych z unijnych funduszy w ramach konkursu ogłoszonego przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT oraz Stowarzyszenie Klon/Jawor pt. "Dobre praktyki po polsku, czyli praktycznie o Funduszach Strukturalnych".

 więcej
Rozpoczęcie realizacji Projektu Aktywna Promocja Zachodniopomorskiej Przedsiębiorczości 01.12.2006

Polska Fundacja Przedsiębiorczości otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pt. "Aktywna Promocja Zachodniopomorskiej Przedsiębiorczości" w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet II "Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach", Działanie 2.5 "Promocja Przedsiębiorczości" (nr Projektu Z/2.32/II/2.5/ZARR/W/II/12/06).

 więcej
Zakończenie realizacji Projektu Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy 30.11.2006

Polska Fundacja Przedsiębiorczości uprzejmie informuje, że z dniem 30 listopada 2006r. został zakończony Projekt "Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy", realizowany wspólnie przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w Szczecinie i Telewizję Polską S.A. Oddział Szczecin.

 więcej
Pożyczki dla przedsiębiorców z Powiatu Słubickiego - utworzenie Punktu Obsługi Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego Odra w Słubicach. 28.09.2006

W dniu 28 września 2006 roku Starostwo Powiatowe w Słubicach podpisało umowę o utworzenie i prowadzenie Punktu Obsługi Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Odra".

 więcej
Projekt Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości - Regionalny Fundusz Pożyczkowy POMERANUS nominowany do Europejskich Nagród Przedsiębiorczości 20.09.2006

Regionalny Fundusz Pożyczkowy POMERANUS został laureatem Konkursu "Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości" (The European Enterprise Awards) na poziomie krajowym w kategorii "Wspieranie Przedsiębiorstw" i jako najlepszy projekt z Polski został zgłoszony do finału konkursu na poziomie europejskim w Brukseli.

 więcej
Targi Przedsiębiorczości i Rozwoju Biznesu PROBIZNES. 01.09.2006

W dniach 6-7 października 2006 roku w Szczecinie, w Centrum Wystawienniczo-Targowym Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbędą się Targi Przedsiębiorczości i Rozwoju Biznesu PROBIZNES.

 więcej
Zaproszenie do składania ofert. 06.07.2006

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Pl. Rodła 9, 70 - 419 Szczecin zaprasza zainteresowane podmioty do składania ofert cenowych w trybie konkursu ofert na wykonanie robót budowlanych w zakresie wszystkich branż pod nazwą "Wykonanie przebudowy i rozbudowy budynku na potrzeby ośrodka szkoleniowego i siedziby" mieszczącego się w Szczecinie przy ul. Monte Cassino 32.

 więcej
Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Funduszy Pożyczkowych (PSFP). 01.06.2006

W dniach 01-02.06.2006 na Mazurach w Starych Jabłonkach pod Olsztynem odbył się Piąty Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Funduszy Pożyczkowych. Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako aktywny członek PSFP corocznie uczestniczy w obradach i pracach Stowarzyszenia.

 więcej
Trzydniowe szkolenie dla kobiet Własna firma czy poszukiwanie pracy. 19.05.2006

Szanowne Panie - mieszkanki powiatu choszczeńskiego, drawskiego, wałeckiego, świdwińskiego i szczecineckiego! Zapraszamy na bezpłatne trzydniowe szkolenie dla kobiet "Własna firma czy poszukiwanie pracy".

 więcej
Trzydniowe szkolenie dla kobiet Własna firma czy poszukiwanie pracy. 21.04.2006

Szanowne Panie - mieszkanki powiatu białogardzkiego, sławieńskiego i koszalińskiego! Zapraszamy na bezpłatne trzydniowe szkolenie dla kobiet "Własna firma czy poszukiwanie pracy".

 więcej
Ogólnoświatowa konferencja krajów OECD 26.03.2006

Ogólnoświatowa konferencja krajów OECD pt. "Lepsze finansowanie przedsiębiorczości i wzrostu sektora MSP" - BRAZYLIA.

 więcej
Pożyczki dla przedsiębiorców z Powiatu Legnickiego - utworzenie Punktu Obsługi Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego Dolny Śląsk w Legnicy. 26.02.2006

W dniu 22 lutego 2006 roku Starostwo Powiatowe w Legnicy podpisało umowę o utworzenie i prowadzenie Punktu Obsługi Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Dolny Śląsk".

 więcej
Dostęp do finansowania działalności oraz poręczenia kredytowe dla małych i średnich przedsiębiorstw - międzynarodowa Konferencja dla MSP. 13.12.2005

W dniu 13.12.2005 w Szczecinie odbyła pierwsza z trzech planowanych w Polsce, międzynarodowa Konferencja Unii Europejskiej pt. "DOSTĘP DO FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI ORAZ PORĘCZENIA KREDYTOWE DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW".

 więcej
Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Funduszy Pożyczkowych (PSFP). 30.09.2005

W dniach 27-29.09.2005 roku w Świnoujściu-Kopenhadze odbył się IV Zjazd PSFP. Polskie Stowarzyszenie Funduszy Pożyczkowych reprezentuje na szczeblu ogólnokrajowym interesy funduszy pożyczkowych z całej Polski, wspierając ich działania w celu rozwoju regionów i sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

 więcej
Wspieramy Kobiety na Zachodniopomorskim Rynku Pracy. 23.09.2005

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006 Polska Fundacja Przedsiębiorczości uzyskała dofinansowanie na realizacje Projektu "Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy". Projekt realizowany jest przez Fundację oraz Telewizję Polską S.A. Oddział Szczecin.

 więcej
Unijne miliony na pożyczki dla przedsiębiorców - Subregionalny Fundusz Pożyczkowy Gryf dokapitalizowany. 14.09.2005

W dniu 13 września 2005 roku w Słupsku nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dokapitalizowanie Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Gryf".

 więcej
Unijne miliony na pożyczki dla przedsiębiorców województwa lubuskiego - Subregionalny Fundusz Pożyczkowy Odra dokapitalizowany. 07.09.2005

W dniu 6 września 2005 roku w Gorzowie Wielkopolskim nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dokapitalizowanie Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Odra". Umowa została podpisana pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości - instytucją zarządzającą SPF "Odra", a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości - Instytucją Wdrażającą dla poddziałania 1.2.1. w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (Priorytet 1 działanie 2 "Poprawa dostępności do zewnętrznego finansowania inwestycji przedsiębiorstw" poddziałanie 1 "Dokapitalizowanie funduszy mikro-pożyczkowych").

 więcej
Seminarium informacyjne w dniu 30.08.2005 pt. Programy pomocowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Sławno 16.08.2005

W związku z uruchomieniem kolejnej edycji Programu Phare, w imieniu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, w ramach działalności Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "Pomeranus" oraz Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne seminarium informacyjne, na temat Programów pomocowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, dotyczące Programu Phare 2003 oraz Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencji Przedsiębiorstw".

 więcej
Seminarium informacyjne pt. Programy pomocowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - Phare 2003, Koszalin 04.08.2005

W związku z uruchomieniem kolejnej edycji Programu Phare, w imieniu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Prezydenta Miasta Koszalina oraz Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A, w ramach działalności Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "Pomeranus", mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne seminarium informacyjne na temat Programów pomocowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, dotyczące Programu Phare 2003 oraz Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencji Przedsiębiorstw".

 więcej
Seminarium informacyjne pt. Programy pomocowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Szczecin 02.08.2005

W związku z uruchomieniem kolejnej edycji Programu Phare, w imieniu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, w ramach działalności Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "Pomeranus" oraz Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne seminarium informacyjne, na temat Programów pomocowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, dotyczące Programu Phare 2003 oraz Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencji Przedsiębiorstw".

 więcej
Ranking funduszy pożyczkowych w Polsce 01.07.2005

Czwarty Raport Polskiego Stowarzyszenia Funduszy Pożyczkowych, najnowsze źródło informacji o funduszach pożyczkowych w Polsce wspierających mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

 więcej
Unijne miliony na pożyczki dla przedsiębiorców - Subregionalny Fundusz Pożyczkowy Pomeranus dokapitalizowany !!! 19.05.2005

W dniu 17 maja 2005 roku w Szczecinie nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości - instytucją zarządzającą Regionalnym Funduszem Pożyczkowym "POMERANUS", a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości - instytucją wdrażającą dla poddziałania 1.2.1 w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

 więcej
Unijne miliony na pożyczki dla przedsiębiorców - Subregionalny Fundusz Pożyczkowy Kujawiak dokapitalizowany!!! 19.05.2005

W dniu 13 maja 2005 roku w Bydgoszczy nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dokapitalizowanie Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Kujawiak".

 więcej
Unijne miliony na pożyczki dla przedsiębiorców - Subregionalny Fundusz Pożyczkowy Wielkopolska Północ dokapitalizowany !!! 19.05.2005

W dniu 13 maja 2005 roku w Pile nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dokapitalizowanie kwotą 12 mln zł Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Wielkopolska Północ".

 więcej
Nowe Fundusze Pożyczkowe dla przedsiębiorców 05.05.2005

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła prace nad utworzeniem dwóch, kolejnych subregionalnych funduszy pożyczkowych.

 więcej
Kanadyjski dzień biznesu - Canada Trade Day 04.05.2005

Jak co roku Ambasada Kanady w Warszawie organizuje imprezę targowo-wystawienniczą pod nazwą "Canada Trade Day". Spotkanie mające na celu wymianę informacji handlowych, nawiązywanie współpracy oraz propagowanie gospodarczych stosunków kanadyjsko-polskich odbędzie się 3 lutego br. w Gdańsku w Dworze Artusa, ul. Długi Targ 43/44.

 więcej
Objęcie udziałów przez PFP w Zachodniopomorskim Regionalnym Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. (ZFRPK) 10.04.2005

W dniu 15 października br. Polska Fundacja Przedsiębiorczości objęła udziały w wysokości 1,5 mln zł w Zachodniopomorskim Regionalnym Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Po dokapitalizowaniu ZRFPK przez Fundację, kapitał zakładowy funduszu wynosi 2,6 mln zł.

 więcej
Pożyczki dla przedsiębiorców z Koszalina - podpisanie umowy z gminą miastem Koszalin na utworzenie Punktu Obsługi Funduszu Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Pomeranus. 11.03.2005

10 marca została podpisana kolejna, czternasta umowa na utworzenie i prowadzenie Punktu Obsługi Funduszu Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "Pomeranus" dla mikro i małych przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego. Umowa została zawarta pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości, a gminą miastem Koszalin.

 więcej
Poprawa dostępności do zewnętrznego finansowania przedsiębiorców - pieniądze UE na pożyczki dla mikro i małych firm 28.01.2005

Unia Europejska w ramach funduszy strukturalnych, zgodnie z działaniem "Poprawa dostępności do zewnętrznego finansowania inwestycji przedsiębiorstw" poddziałanie 1.2.1, 1.2.2 i 1.2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw" przeznaczy prawie 900 mln złotych na pożyczki, poręczenia kredytowe oraz fundusze typu seed capital dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 więcej
PFP promuje idee przedsiębiorczości wśród uczniów szkół średnich i studentów uczelni wyższych. 21.01.2005

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oprócz działalności finansowej na rzecz MSP, prowadzi szeroką działalność szkoleniowo - oświatową mającą na celu propagowanie idei przedsiębiorczości wśród potencjalnych przedsiębiorców, w tym m.in. młodzieży szkół średnich oraz studentów uczelni wyższych.

 więcej
Większa dostępność do kredytów dla małych i średnich firm 17.01.2005

W dniu 13 stycznia br. Fundusz Poręczeń Kredytowych Polfund S.A., którego 50 % udziałowcem jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego S.A. umożliwiającą poręczanie przez Polfund kredytów zaciąganych przez przedsiębiorców w BGK S.A.

 więcej
Bliżej mikro, małych i średnich 15.12.2004

W grudniowym wydaniu redakcja magazynu "Regional Business" podsumowuje ostatni rok działalności PFP oraz przedstawia charakterystykę programów realizowanych przez Fundację PFP

 więcej
I Zachodniopomorskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości 13.12.2004

W dniu 10 grudnia Fundacja PFP uczestniczyła w I Zachodniopomorskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Szczecinie.

 więcej
Bliżej mikro i małych firm - utworzenie kolejnych Punktów Obsługi Funduszu RFP Pomeranus 13.12.2004

W dniu 13 grudnia 2004 rozstrzygnięto drugi konkurs na utworzenie i prowadzenie POF RFP "Pomeranus". Komisja Oceniająca przyznała 5 akredytacji.

 więcej
PFP wspiera V Edycję Ogólnopolskiej Konferencji REGION 2004 02.12.2004

Po raz piąty Studium Master of Bussines Administration Uniwersytetu Szczecińskiego organizuje w dniu 13 grudnia 2004 roku w Szczecinie konferencję "Region 2004". Głównym tematem spotkania będzie problematyka polityki regionalnej Polski w kontekście polityki regionalnej Unii Europejskiej, a hasłem przewodnim jest "Inwestycje regionalne a fundusze strukturalne Unii Europejskiej".

 więcej
Inicjatywa PFP dotycząca tworzenia regionalnych i subregionalnych funduszy pożyczkowych 08.11.2004

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, wpisując się w realizację rządowego programu rozbudowy systemu funduszy pożyczkowych, (zakłada się stworzenie sieci ok. 100 lokalnych i 16 regionalnych funduszy pożyczkowych dla małych firm), Polska Fundacja Przedsiębiorczości wychodzi z inicjatywą tworzenia funduszy regionalnych, subregionalnych i lokalnych przeznaczonych dla mikro i małych przedsiębiorców.

 więcej
Otrzymanie akredytacji Krajowego Systemu Usług (KSU) 23.10.2004

W dniu 2 września 2003 roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości otrzymała akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w dziedzinie usług doradczych, szkoleniowych i finansowych oraz została włączona do sieci ośrodków KSU pod numerem 1610.

 więcej
Fundusze pożyczkowe w Polsce - najnowszy Raport Polskiego Stowarzyszenia Funduszy Pożyczkowych (PSFP) 01.10.2004

Po raz drugi PSFP opublikowało raport nt. funduszy pożyczkowych w Polsce wspierających mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Raport zawiera m.in. charakterystykę funduszy pod względem wielkości kapitału, liczby i wartości udzielonych pożyczek, obszaru działania oraz danych teleadresowych. Jest to jedyne tego typu miarodajne opracowanie w Polsce.

 więcej
Certyfikat ISO 9001: 2001 dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości - potwierdzenie gwarancji wysokiej jakości świadczonych usług 16.09.2004

W dniu 9 września br. Polska Fundacja Przedsiębiorczości w wyniku procesu certyfikacji przeprowadzonej przez auditora - firmę ZETOM-CERT Sp. z o.o. z Warszawy, uzyskała certyfikat systemu jakości ISO 9001:2001.

 więcej
Ogłoszenie drugiego konkursu na utworzenie i prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu RFP Pomeranus. 13.09.2004

W dniu 14 września Polska Fundacja Przedsiębiorczości ogłosiła drugi konkurs na utworzenie i prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu Regionalnego Funduszu Pożyczkowego "Pomeranus".
O utworzenie POF RFP Pomeranus mogą ubiegać się wnioskodawcy - jednostki samorządowe zasadniczego podziału terytorialnego Województwa Zachodniopomorskiego, tj. samorządy powiatowe, włączając miasta na prawach powiatu.

 więcej
Poręczenia dla klientów Pomeranusa 13.09.2004

W dniu 8 września weszła w życie umowa o współpracy pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości, a Zachodniopomorskim Regionalnym Funduszem Poręczeń Kredytowych (ZRFPK).

 więcej
Animator Regionalnej Przedsiębiorczości 2004 - nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości 30.08.2004

W dniach 28-29 sierpnia br. w Szczecinku odbyły się II Dni Województwa Zachodniopomorskiego. Tematem przewodnim tegorocznego przedsięwzięcia były szeroko rozumiane możliwości promowania, wsparcia i rozwoju przedsiębiorczości oraz pozyskiwanie nowych inwestorów dla Regionu. W imprezie swoje stoiska zaprezentowało 20 powiatów województwa, instytucje około biznesowe oraz ponad 50 firm.

 więcej
Poręczenia dla przedsiębiorców ubiegających się o pożyczki w Regionalnym Funduszu Pożyczkowym Pomeranus 30.07.2004

W dniu 30 lipca 2004r zostało podpisane porozumienie (List Intencyjny) pomiędzy Regionalnym Funduszem Pożyczkowym "Pomeranus", prowadzonym przez Polską Fundację Przedsiębiorczości, a Zachodniopomorskim Regionalnym Funduszem Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. (ZRFPK).

 więcej
Polska Fundacja Przedsiębiorczości uzyskała rekomendację do audytu akredytującego w Krajowym Systemie Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw 07.07.2004

W grudniu 2003 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs na rozszerzenie sieci ośrodków Krajowego Systemu Usług (KSU). Fundacja przystąpiła do konkursu rozpoczynając procedurę ubiegania się o włączenie Fundacji do KSU.

 więcej
Podpisanie pierwszych umów na prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu (POF) 30.06.2004

Podpisanie pierwszych umów na prowadzenie Punktów Obsługi Funduszu (POF) Regionalnego Funduszu Pożyczkowego POMERANUS dla mikro i małych przedsiębiorców

 więcej
Utworzenie Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Pomeranus stało się faktem 28.05.2004

W dniu 28 maja 2004 r. na bazie listu intencyjnego z dnia 25 marca br. została podpisana umowa pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości oraz Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego o realizację zadania pt. "Utworzenie Programu Regionalnego Funduszu Pożyczkowego dla Województwa Zachodniopomorskiego "Pomeranus".

 więcej
Regionalna pomoc dla przedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarczą - utworzenie Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Pomeranus. 09.04.2004

W dniu 25 marca br. nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, a Polską Fundacją Przedsiębiorczości (PFP) w Szczecinie w sprawie utworzenia Regionalnego Funduszu Pożyczkowego (RFP) Województwa Zachodniopomorskiego "POMERANUS"

 więcej
Polska Fundacja Przedsiębiorczości partnerem programu telewizyjnego Moja Firma 05.04.2004

Od 2 kwietnia br. na antenie Regionalnego Programu TVP3 Szczecin jest emitowany nowy edukacyjny cykl ośmiominutowych programów telewizyjnych pt. "Moja firma".

 więcej
Zmiana wyglądu strony internetowej PFP 05.01.2004

Z dniem 1 stycznia zmieniony został wygląd strony internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębioczości (dawna Kanadyjsko - Polska Fundacja Przedsiębiorczości).

 więcej
Ceremonia transformacji Kanadyjsko - Polskiego Programu Przedsiębiorczości (CPEF) 19.09.2003

W dniu 19 września 2003r. w Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie przez Rząd Kanady na rzecz Polski, programu wspierającego tworzenie oraz rozwój polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw znanego pod nazwą "Kanadyjsko - Polska Fundacja Przedsiębiorczości" / Canada - Poland Entrepreneurs Foundation (CPEF). Od października 2003 ta sama Fundacja, pod nową nazwą jako "Polska Fundacja Przedsiębiorczości" będzie kontynuować swoją dotychczasową działalność.

 więcej