– mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Celem projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego, szkoleniowego i doradczego dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na utworzenie nowego miejsca pracy w firmie dla bezrobotnego, poszukującego pracy absolwenta lub poszukującego pracy opiekuna osoby niepełnosprawnej. W ramach projektu udzielane są niskooprocentowane pożyczki bez wkładu własnego, prowizji i opłat. Górna granica wsparcia to 113 tysięcy złotych.
- Dominują młode osoby, które rezygnują z etatu, bo mają pomysł na własny biznes. Najczęściej wspieramy sektor usług np. zakłady kosmetyczne, gastronomia, sektor turystyczny, warsztaty samochodowe. Pojawiają się także projekty innowacyjne i nietypowe jak np. produkcja figurek. Jesteśmy otwarci i chętnie rozmawiamy z przedsiębiorcami mającymi wizję swojego działania i wiarę w swoje pomysły. Polska Fundacja Przedsiębiorczości doradza, ale i wspiera w przygotowaniu odpowiednich wniosków czy planów biznesowych – mówi Ewa Wiktorek, Menedżer ds. finansowania przedsiębiorstw z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Pomoc finansowa jest dla młodych przedsiębiorców bardzo ważna. Sukces odnoszą często osoby, które pracowały w jakiejś branży, a teraz zdecydowały się na pracę na własny warunek. Te osoby mają doświadczenie, często także swoich klientów, to jest klucz do powodzenia – dodaje.
Wsparcie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest bardzo cenne dla młodych przedsiębiorców. Projekt „Wsparcie w starcie” oferuje preferencyjne warunki, których próżno szukać na rynku komercyjnym: - Niskie oprocentowanie i duża elastyczność naszej organizacji w podejściu do klientów to największe zalety tego projektu. Młody przedsiębiorca jest dla nas partnerem do rozmowy – dodaje Ewa Wiktorek.
Kto ma szanse na wsparcie? Musisz być:
• studentem ostatniego roku studiów wyższych lub
• poszukującym pracy absolwentem szkoły lub uczelni wyższej do 4 lat od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego lub
• zarejestrowanym bezrobotnym lub
• poszukującym pracy opiekunem osoby niepełnosprawnej
W ramach pożyczki można finansować:
• zakup środków trwałych, urządzeń, środków transportu niezbędnych do prowadzenia działalności
• zakup materiałów, towarów i usług niezbędnych do rozpoczęcia działalności
• koszty stałe związane z prowadzeniem działalności do 6 miesięcy od jej podjęcia (np. czynsz wynajmu lokalu).
woj. zachodniopomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie