Podsumowanie szkolenia - Czy można ochronić swój biznes przed hackerami?

10.12.2021

Uchroń swoją firmę przez cyberprzestępcami!

Co 1,4 sekundy ma miejsce kolejny atak hakerski. Zagrożone są nie tylko duże korporacje, ale każda, nawet niewielka firma. Metody ochrony finansów i danych przedsiębiorstwa poznali uczestnicy szkolenia, które odbyło się 7 grudnia w ramach Biznesu Nowej Ery.

Czy można ochronić swój biznes przed hackerami? – Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy szkolenia organizowanego w ramach Biznesu Nowej Ery przez Polską Fundację Przedsiębiorczości, Santander Bank Polska i Santander Factoring.

Biznes Nowej Ery to cykl darmowych szkoleń on-line przeznaczonych dla przedsiębiorców i ich pracowników, które odbywać się będą cyklicznie we wtorki do końca czerwca 2022 roku. Tematyka zajęć obejmuje m.in. bezpieczeństwo w biznesie, projektowanie usług czy produktów, e-commerce, pozycjonowanie stron internetowych oraz innowacyjność w przedsiębiorstwie. Wykłady prowadzą specjaliści z zakresu prawa, finansów, księgowości, zarządzania i marketingu.

Grudniowe szkolenie dotyczyło bezpieczeństwa organizacji w zakresie funkcjonowania w sieci, przechowywania danych, zabezpieczania ważnych informacji i finansów organizacji. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. tego, kim jest cyberprzestępca, jakie najczęściej stosuje metody i jak można się przed nim skutecznie chronić. Wiedzą w tym zakresie dzielił się Rafał Jaworski, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z ponad 10-letnim doświadczeniem w prowadzeniu e-biznesu.

- Przetwarzanie dużych ilości informacji stało się kluczowe dla funkcjonowania współczesnego społeczeństwa – podkreśla Rafał Jaworski. – To dzięki tym procesom działania organizacyjne i gospodarcze zyskały wyższą efektywność. Dane mogą być często cenniejsze od złota, a ich ochrona stała się kwestią bezpieczeństwa nie tylko informatycznego.

Okazuje się, że na każde 100 małych firm przypada 43 zaatakowanych. Dodatkowo w czasie pandemii COVID-19 amerykańskie FBI w badanym okresie zaraportowało wzrost ataków cyberprzestępców o 300 procent. Nie oznacza to jednak, że wobec cyberprzestępców jesteśmy całkowicie bezradni. Podczas szkolenia uczestnicy poznali łatwe do wdrożenia rozwiązania, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Mieli też okazję zadawać pytania – te dotyczyły m.in. tego, czy używanie aplikacji ułatwiających wykonywanie płatności jest bezpieczne oraz gdzie należy zgłaszać przypadki cyberoszustwa. Szkolenie dawało też możliwość aktywnego udziału i sprawdzania zdobywanej wiedzy na bieżąco dzięki quizom przygotowanym przez prowadzącego.

Po zakończeniu spotkania każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje i umiejętności. Jeśli nie udało się wam wziąć udziału w tym szkoleniu na żywo, nic jeszcze nie jest stracone. Zaległości można nadrobić odwiedzając Platformę Szkoleniową Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości - znaleźć tam można zapis video całego spotkania.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej