20 milionów złotych dla przedsiębiorców z województwa pomorskiego! „Oferujemy atrakcyjne pożyczki inwestycyjne”

22.06.2022

Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w wysokości 18 milionów złotych. PFP wnosi dodatkowo swój wkład własny, co oznacza, że do przedsiębiorców z województwa pomorskiego może trafić nawet 20 milionów złotych. – To bardzo atrakcyjny instrument finansowy, który trafi do mikro i małych przedsiębiorstw. Naszym celem jest poprawa konkurencyjności pomorskich przedsiębiorców. Środki z pożyczki będą mogły być przeznaczane także na modernizację środków produkcji czy unowocześnienie wyposażenia przedsiębiorców – mówi Robert Grabowski, Główny Menedżer Funduszy Pożyczkowych w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

PFP oferuje przedsiębiorcom z województwa pomorskiego Pożyczki Inwestycyjne udzielane ze środków udostępnionych przez Menadżera Funduszu Funduszy, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego. W ramach przedsięwzięcia pn. „Zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności pomorskich przedsiębiorstw poprzez instrumenty finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020” Polska Fundacja Przedsiębiorczości planuje udzielić ok. 87 pożyczek.

- Wartość pożyczki może wynieść maksymalnie 500 tysięcy złotych. Maksymalny okres spłaty nie może być dłuższy niż 84 miesiące. Oprocentowanie pożyczki wynosi już od 5,48%, co oznacza, że instrument jest bardzo atrakcyjny i trudno go porównywać np. z pożyczkami komercyjnymi. Grupa docelowa naszej pożyczki to mikro- i małe przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa pomorskiego – mówi Robert Grabowski.

- W ramach instrumentu finansowane będą inwestycje związane z poprawą potencjału konkurencyjnego, poprawą zdolności do rozszerzania działalności o nowe produkty i usługi czy zwiększeniem produktywności firm. Środki z Jednostkowej Pożyczki mogą zostać przeznaczone w szczególności na wdrażanie nowych rozwiązań produkcyjnych, technologicznych, organizacyjnych, informatycznych i ekoefektywnych czy unowocześnianie wyposażenia firmy. Przewidujemy także, że wiele firm będzie chciało modernizować swoje środki produkcji czy unowocześniać park maszynowy. Na pewno ciekawą opcją jest również dostosowywanie miejsca pracy do możliwości pracy zdalnej – dodaje Robert Grabowski.

Zabezpieczenie pożyczki może stanowić m.in. weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, poręczenie osób trzecich, hipoteka, zastaw rejestrowy, blokada środków na rachunku bankowym, poręczenie Funduszu Poręczeń Kredytowych oraz inne zaakceptowane przez PFP.

Nabór wniosków rozpocznie się 27.06.2022 r. o godzinie 8:00.

Szczegółowe informacje o projekcie (kliknij tutaj)

 

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej