Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie bliżej współpracować z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu
Wymiana informacji, ale także dyskusja o tym, jak aktywizować młode pokolenie mieszkańców do aktywnego i przedsiębiorczego działania – Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie bliżej współpracować z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu. Pierwszym przejawem tej współpracy są zaplanowane na wrzesień szkolenia przygotowane przez ekspertów uczelni.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu na naszym kanale YouTube – Michał Kaczmarek rozmawia z rektor uczelni Justyną Osuch-Mallet.
Tablice interaktywne jako narzędzie dla przedsiębiorców
Jak mówi rektor Justyna Osuch-Mallet drogi Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu przecinały się już kilkukrotnie. 14 września odbędzie się szkolenie prowadzone osobiście przez Panią Rektor i dotyczyć będzie tablic interaktywnych i ich wykorzystania w przedsiębiorstwach, a dzień później swój warsztat poprowadzi Dorota Dżega-Pietruszkiewicz, dotyczyć będzie ono budowania zwinnych i dynamicznych zespołów. W połowie września opublikowane zostaną także e-learningi tworzone wspólnie z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu.
- My wspieramy biznes edukacyjnie, a PFP finansowo. Nasze wspólne działania dotyczyć będą między innymi właśnie edukacji. Spotkaliśmy się z Panem Prezesem Pawłowskim u prezydenta Szczecina i wnioskiem z tego wydarzenia było właśnie, że studentom może brakować praktycznych, biznesowych szkoleń – mówi prof. Osuch-Mallet. – Edukacja jest zawsze początkiem dobrego działania w biznesie. Szczecin ma szczęście do organizacji otoczenia biznesu, mamy świetne firmy z całej Europy. Szczecin do dobre miejsce do pracy, do życia i do rozwoju – mówi ekspertka.
Podczas szkolenia dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości prof. Justyna Osuch-Mallet będzie mówić o tablicach interaktywnych i wykorzystaniu gadżetów w codziennym biznesie.
- Uwielbiam nowinki technologiczne, jestem gadżeciarą, będę więc mówić jak w zespołach rozproszonych stosować nowoczesne technologię. Za przykład posłużą tablice interaktywne – mówi ekspertka. – Online i offline mieszają się w biznesie. Warto zadbać, by mimo odległości i braku pracy w jednym miejscu, nadal działać zespołowo – mówi Justyna Osuch-Mallet.
Jesienne prognozy gospodarcze niekorzystne dla sektora MŚP
Zbliżająca się jesień pod kątem gospodarczym zapowiada się jako czas bardzo trudny dla przedsiębiorców. Jest wiele obaw dotyczących np. cen energii, dostępności surowców czy kosztów ogrzewania.
Jak mówiła w podcaście Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości prof. Justyna Osuch-Mallet w poważnych tarapatach mogą znaleźć się małe firmy, ale również firmy produkcyjne mogą mierzyć się z koniecznością optymalizacji.
- Trudno o optymizm. Widać w odczytach gospodarczych, ze wchodzimy w fazę technicznej recesji. To wszystko powoduje, że wiele firm ostrożnie planuje jesień – mówi ekspertka. – Obecna sytuacja jest szczególnie trudna dla sektora MŚP. Jeżeli ten sektor się dusi, to cała gospodarka ma wielki problem. Duże firmy mają finanse i więcej czasu, by dostosować się do trudniejszych warunków gospodarczych. W przypadku zmian energetycznych małe firmy widząc rachunki muszą na nowo zdefiniować opłacalność swojego działania – mówi prof. Osuch-Mallet.