Takie informacje płyną do nas z ostatniego raportu Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych. Analizowano w nim szereg czynników dotyczących zarówno sytuacji przedsiębiorstw w czasie pandemii COVID-19 czy uwarunkowania makroekonomiczne w działalności pożyczkowej. Raport obejmuje także charakterystykę regionów pod kątem gospodarczym oraz strukturę pożyczkową w analizowanym okresie.
– Konsekwentnie poszerzamy naszą ofertę, którą oferujemy w całej Polsce . Ostatnie lata przyniosły ogromny wzrost skali naszej działalności co widać w raporcie PZFP. Pracujemy przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale oferujemy również nasze produkty i usługi start up-om, podmiotom ekonomii społecznej, spółdzielniom mieszkaniowym, samorządom i uczelniom. Bardzo dziękuję całemu zespołowi Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za zaangażowanie, wytrwałość i aktywne działanie. To miły prezent na 25-lecie naszej działalności, które przypada na wrzesień 2022 roku.– mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Z raportu Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych wynika, że Fundacja jest ogólnopolskim liderem w zakresie liczby i wartości udzielanych pożyczek, a także kapitału jaki jest przeznaczany na dystrybucje wsparcia dla przedsiębiorców.
• Kapitał pożyczkowy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości przekroczył 893 miliony złotych
• Wartość pożyczek udzielonych w 2021 roku to ponad 382 miliony złotych
• W 2021 roku udzieliliśmy 1365 pożyczek.
• Przeciętna wartość pożyczki udzielonej w 2021 roku to blisko 300 tys. zł
- Wyniki osiągane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości są efektem pracy całego zespołu i rosnącego zaufania oraz rozpoznawalności naszej instytucji. Nasza główna siedziba mieści się na Pomorzu Zachodnim, ale z sukcesem staramy się o kontrakty w kolejnych regionach, co powoduje, że mamy do rozdysponowania środki dla przedsiębiorców. Czas pandemii koronawirusa był dla nas poważnym testem, bo zainteresowanie przedsiębiorców środkami płynnościowymi i obrotowymi było absolutnie rekordowe – przyznaje Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
- Sukcesu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości upatrujemy w tym, że od lat skutecznie rozbudowujemy sieć oddziałów terenowych. Aktywnie działają one już we wszystkich regionach otwierając się na klientów , ich problemy i oczekiwania. W roku 2022 liczymy na podobne wyniki, bo zainteresowanie pożyczkami nie maleje, a przedsiębiorcy znów łapią oddech po trudach pandemii – dodaje Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
- To na co warto też zwrócić uwagę, co wyróżnia naszą instytucję na tle innych to bezpłatna oferta szkoleń oferowana na innowacyjnej, bezpłatnej platformie szkoleniowej. Przedsiębiorca ma dostęp do szkoleń na żywo z najlepszymi ekspertami z całej Polski z rozmaitych dziedzin. Poza szkoleniami na żywo mamy także zapisy wykładów, webinary, podcasty i e-learningi. Wszystko podane w przejrzystej, bardzo wygodnej formule.– dodaje Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Na koniec 2021 roku łączna wartość kapitału pożyczkowego pozostającego w dyspozycji funduszy pożyczkowych w Polsce wyniosła ponad 8,2 mld zł.