Pożyczki dla wielkopolskich przedsiębiorców. Nawet pół miliona na inwestycje i rozwój.

12.01.2023

 

Rozwój i dywersyfikacja działalności przedsiębiorstwa, tworzenie nowych miejsc pracy, finansowanie inwestycji przyczyniającyh się do transformacji cyfrowej lub ekologicznej – skala zadań na które można wykorzystać środki z nowego instrumentu finansowego Polskiej Fundacji Przedsięnbiorczości w województwie wielkopolskim jest bardzo duża.

– Naszą grupą docelową jest sektor MŚP. To bardzo ciekawa propozycja dla przedsiębiorców, którzy planują rozwój lub odbudowują swoje firmy po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19 – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Menadżera Funduszu Funduszy” Umowę Operacyjną w wysokości 5 mln złotych dotyczącą utworzenia Instrumentu Finansowego Pożyczka Re-aktywacja. Dzięki wniesieniu przez PFP dodatkowego wkładu własnego do projektu, dostępne środki na pożyczki dla przedsiębiorców wynoszą ponad 5,5 mln zł.

- W ramach zawartej umowy PFP oferuje przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego pożyczki na korzystnych warunkach finansowych bez żadnych innych opłat i prowizji, z przeznaczeniem na finansowanie przez MŚP kryzysowych działań naprawczych w obszarze gospodarczym w kontekście pandemii COVID-19 – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

- Kwota pożyczki może wynieść nawet 500 tysięcy złotych. Okres spłaty może być rozłożony na 84 miesiące. Oprocentowanie jest na korzystniejszych warunkach niż te komercyjne, bo zaczyna się od 2,81%. To potwierdzenie, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest instytucją działającą na rzecz rozwoju przedsiębiorców. Cieszy nas, że wracamy na Wielkopolskę z dobrą ofertą dla przedsiębiorców – dodaje Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Pożyczka „Re-aktywacja” to szansa dla firm, które do dzisiaj dotkliwie odczuwają efekty pandemii koronawirusa. Mówimy tutaj głównie o sektorze MŚP – dodaje Prezes PFP.

Zabezpieczenie pożyczki może stanowić m.in.: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, poręczenie osób trzecich, hipoteka, zastaw rejestrowy, cesja wierzytelności środków z rachunku bankowego oraz inne zaakceptowane przez PFP.

Więcej informacji TUTAJ

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej