20 milionów złotych trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorców. „Pożyczka Uniwersalna” to gigantyczna szansa na rozwój

31.03.2023

Działalność bieżąca, cele inwestycyjno-obrotowe, czy inwestycyjne – przedsiębiorcy w przypadku tego mechanizmu mają dużą dowolność działania. Pożyczka Uniwersalna to jeden z najpopularniejszych Instrumentów Finansowych proponowanych przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. To produkt z którego może korzystać sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności firmy o charakterze usługowym, czy planujące ekspansję ponadregionalną.

– Nie ukrywam, że jest to pożyczka, której zazdroszczą nam inne regiony. Ogromna skala możliwości finansowych, bo nawet do 750 tysięcy złotych i gigantyczna elastyczność w wydatkowaniu środków. Jestem pewien, że fundusze rozejdą się w błyskawicznym tempie. I dobrze, bo to środki skrojone pod potrzeby rozwojowe zachodniopomorskich przedsiębiorców – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała Umowę Pośrednictwa Finansowego na Produkt Finansowy Pożyczka Uniwersalna z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. Kwota środków przeznaczonych na Pożyczki Uniwersalne to 20 mln zł.
W ramach tej kwoty Fundacja planuje udzielić ponad 50 pożyczek. Pożyczka na cele obrotowe może wynieść maksymalnie 250 tysięcy złotych, a czas spłaty może sięgać 60 miesięcy. W przypadku pożyczek na cele inwestycyjne lub inwestycyjno-obrotowe kwota wsparcia to rekordowe 750 tysięcy złotych.

- To produkt niesamowicie atrakcyjny pod kątem karencji, oprocentowania i wysokości proponowanych środków. Liczymy na duże zainteresowanie przedsiębiorców z całego Pomorza Zachodniego. To wsparcie z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy z niemal wszystkich branż, dawno nie było tak uniwersalnego projektu. Jesteśmy z niego dumni. Do tej pory w ramach Pożyczki Uniwersalnej skorzystały firmy transportowe, produkcyjne, usługowe, handlowe czy związane z sektorem budowlanym – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Wspieramy zarówno firmy sektora TSL jak i firmy kamieniarskie, metalowe czy szyjące ubrania. Na naszej liście są także hotele, restauracje czy projekty zajmujące się innowacyjną działalnością turystyczną – dodaje Prezes Marcin Pawłowski.

Jaka jest grupa docelowa w tym projekcie? Firmy sektora MŚP posiadające siedzibę lub prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa zachodniopomorskiego, np. w postaci filii, oddziału, zakładu, z zastrzeżeniem, że jeśli nie posiada siedziby głównej na terenie województwa zachodniopomorskiego, wówczas jego jednostka organizacyjna musi funkcjonować na obszarze województwa przez okres minimum 6 miesięcy przez dniem złożenia wniosku o pożyczkę.

Więcej informacji TUTAJ

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej