21 milionów złotych. Taką kwotą Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie wspierać lubelskich przedsiębiorców

28.11.2023

Pierwsze pożyczki dla przedsiębiorców już w przygotowaniu. Umowy administratorów funduszy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zostały podpisane 23 listopada br. Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie jednym z dysponentów środków w województwie lubelskim.

To jedna z pierwszych umów w Polsce, na wydatkowanie środków w ramach zaczynającej się perspektywy unijnej. Fundusze Europejskie trafią do sektora MŚP, a ich cel to rozwijanie konkurencyjności tych przedsiębiorstw.

- Dla naszej Fundacji podpisanie umowy operacyjnej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na terenie województwa lubelskiego jest bardzo ważne. To pierwsza nasza umowa w ramach nowej perspektywy unijnej, cieszę się, że możemy właśnie rozpocząć jej realizację na terenie województwa lubelskiego, na którym aktywnie wspieramy przedsiębiorców już od kilku lat, zarówno w zakresie pożyczek, jak i bezpłatnych szkoleń - komentuje Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Zawarte w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości umowy są pierwszymi umowami w kraju, które uruchamiają Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw w ramach Polityki spójności na lata 2021-2027.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jeszcze w tym roku zaoferuje lubelskim przedsiębiorcom produkt finansowy Pożyczka rozwojowa, w ramach którego będzie dysponować kwotą 18 milionów złotych, a z wkładem Fundacji to ponad 21,1 milionów złotych. Przedsiębiorcy będą mogli środkami z pożyczki sfinansować inwestycje związane z wyposażeniem przedsiębiorstwa. Dzięki temu, przedsiębiorstwa będą mogły wprowadzić na rynek nowe produkty/usługi/technologie. Jako dodatkowy element projektów możliwe będzie wsparcie zastosowania nowoczesnych technologii IT.

Pożyczka rozwojowa to preferencyjne finansowanie przeznaczone dla przedsiębiorców z sektora MŚP o maksymalnej wartości 2 milionów złotych. Produkt charakteryzuje się bardzo korzystnym stałym oprocentowaniem w wysokości 2%, a także długim 10-letnim okresem spłaty i roczną karencją.

Więcej informacji wkrótce na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej