Młodzież musi być nauczana ekonomii i biznesu w bardziej nowoczesny sposób.

04.09.2023

Młodzież musi być nauczana ekonomii i biznesu w bardziej nowoczesny sposób. Propozycja Północnej Izby Gospodarczej i Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości

Polska Fundacja Przedsiębiorczości przygotowuje e-learningi i podcasty dla nauczycieli oraz filmy i nagrania audio, które mogą być pokazywane na lekcjach „Biznesu i Zarządzania”. Północna Izba Gospodarcza zachęca szkoły ponadpodstawowe do zgłaszania się do instytucji. – Nasi przedsiębiorcy bardzo chętnie odwiedzą młodych ludzi i opowiedzą o tym, jakie szanse daje prowadzenie własnej działalności gospodarczej, na co trzeba uważać i od czego zacząć. Chcemy promować przedsiębiorczość – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.


Spotkania z przedsiębiorcami na lekcjach „Biznes i zarządzanie”

Nowy przedmiot „Biznes i zarządzanie” to szansa, by nowoczesna edukacja o ekonomii, gospodarce i biznesie, wreszcie zagościła w polskim systemie edukacji. Dotychczasowy przedmiot „Podstawy przedsiębiorczości” nie spełniał oczekiwań uczniów.

- Musimy pokazać młodym ludziom, że ekonomia, gospodarka i biznes to bardzo ciekawe tematy. Musimy zerwać ze stereotypem, że to trudne i nudne zagadnienia. Wszystko dookoła nas to ekonomia, spotykamy się z nią na każdym kroku. Chcielibyśmy zaszczepić w młodych ludziach faktor przedsiębiorczości – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej.

- Zapraszamy szkoły z województwa zachodniopomorskiego do kontaktu z Izbą. Będziemy chętnie odwiedzać szkoły na przedmiocie „Biznes i zarządzanie”, by rozmawiać z młodymi ludźmi o gospodarce, ekonomii i będziemy chętnie odpowiadać na ich pytania dotyczące prowadzenia firmy i zarabiania pieniędzy. Spotkania z praktykami to dobry pomysł i jesteśmy gotowi odwiedzać szkoły – mówi Hanna Mojsiuk.


Filmy, podcasty, e-learningi od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości

Swoją ofertę przygotowała również Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Na nauczycieli i na uczniów czekają materiały edukacyjne w formie e-learningów, podcastów czy materiałów video.

- Na naszej platformie szkoleniowej znajdują się bardzo cenne materiały edukacyjne dla nauczycieli oraz dla uczniów. Podcasty, e-learningi oraz krótkie materiały video z przygotowanym przez nasz programem „Zakładamy firmę”. To skondensowana wiedza o ekonomii, która będzie interesować młodych ludzi. Wszystko to jest podane w bardzo swobodnej i dynamicznej formie. Namawiamy nauczycieli do pochylenia się nad naszą propozycją, jesteśmy chętni do działania i pomocy. Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości to dla nich szansa, by prowadzić ciekawe i błyskotliwe lekcje o biznesie i zarządzaniu – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.


Pierwsze lekcje dla uczniów: umowy kredytowe, pożyczki i prawa konsumenta

Lekcje specjalnie z myślą o przedmiocie „Biznes i zarządzanie” przygotował już mecenas Marek Jarosiewicz, jeden z trenerów PFP, adwokat i wspólnik w kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski.

- Pierwszy temat: krytyczna analiza umów produktów finansowych. Przekazujemy uczniom i nauczycielom na co zwracać uwagę podpisując umowy typu kredyt, pożyczka, polisa ubezpieczeniowa. Druga lekcja dotyczy informacji przed podjęciem decyzji finansowych - tu było głównie o ryzykach związanych z uczestnictwem na rynku finansowym oraz jakie uprawnienia przysługują, gdy ktoś naruszy nasze prawa i jakie instytucje mogą pomóc – mówi mecenas Marek Jarosiewicz.
- Musimy przekazywać młodym ludziom praktyczne porady, jak mają czytać umowy, jak powinni zabezpieczać swoje prawa, na co uważać. Dziękuje za zaproszenie do współpracy i mam nadzieję, że to będą cenne lekcje dla wielu uczniów w całej Polsce – mówi mec. Jarosiewicz.

Więcej informacji: https://szkolenia.pfp.com.pl/kurs/biznes-i-zarzadzanie-szkolenia-dla-nauczycieli/19 
Zapraszamy również do kontaktu z Północną Izbą Gospodarczą.

 

 

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej