Pożyczka na kształcenie czeka na beneficjentów. Projekt wspiera edukację i zdobywanie nowych kompetencji

25.09.2024

Polska Fundacja Przedsiębiorczości przypomina, że trwa nabór wniosków w ramach Instrumentu Finansowego Pożyczka na kształcenie. Polska Fundacja Przedsiębiorczości oferuje pełnoletnim osobom, mieszkającym na terytorium Polski, niezależnie od miejsca pochodzenia, płci oraz statusu na rynku pracy, pożyczki na kształcenie z możliwością umorzenia części kapitału, bez żadnych dodatkowych opłat i prowizji.

- To projekt dla tych, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje, ale nie mieli dotychczas możliwości, by sfinansować sobie studia, studia podyplomowe czy szkolenia. Pożyczka jest bardzo atrakcyjna nie tylko ze względu na brak oprocentowania, ale też możliwość umorzenia spłaty części kapitału - mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Wartość Umowy Operacyjnej między Bankiem Gospodarstwa Krajowego, a Polską Fundacją Przedsiębiorczości wynosi ponad 9,4 miliona złotych. Oznacza to, że taka kwota może trafić do zainteresowanych wsparciem edukacyjnym na terenie całej Polski. Kwota pożyczki może wynieść 50 tysięcy złotych, a jej spłaty może być rozłożona na 36 miesięcy z półrocznym okresem karencji. Zwracamy uwagę na wysokość oprocentowania – wynosi ono 0% przez cały okres spłaty.

- Pożyczka na kształcenie może zostać przeznaczona na finansowanie kształcenia, w szczególności w formie studiów podyplomowych, kursów, szkoleń oraz innych form kształcenia oferowanych przez krajowe i zagraniczne podmioty – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Grupa docelowa Pożyczki na kształcenie to pełnoletnie osoby fizyczne, zamieszkałe na terytorium Polski, niezależnie od miejsca pochodzenia, płci oraz statusu na rynku pracy. Możliwe jest umorzenie części kapitału pożyczki pozostającego do spłaty w łącznej wysokości do 35% wartości pożyczki. 10% umorzenia kapitału pożyczki może mieć miejsce, gdy beneficjent ukończy formę kształcenia z dobrym wynikiem. Inne umorzenia dotyczą edukacji w sektorach takich jak: zielona gospodarka, cyfrowa gospodarka, a 15% kapitału pożyczki może być umorzona z powodów socjalnych. Pożyczka nie może być udzielona na refinansowanie kształcenia już zrealizowanego.

- To jeden z ciekawszych instrumentów finansowych, jakie obecnie oferujemy. Chcemy zachęcić wszystkich, by rozważyli to wsparcie jeżeli mają plany edukacyjne, a jednocześnie czynnikiem powstrzymującym jest finansowanie - mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na stronie projektu: Pożyczka na kształcenie

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej