- Dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego mamy doskonałą wiadomość na wiosnę. Pożyczki, które trafią do sektora MŚP udzielane są na wyjątkowo preferencyjnych warunkach. Dla wielu firm może to być koło zamachowe rozwoju w roku 2024. Cieszymy się, że nastąpi to przy udziale Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
„Pożyczka charakteryzuje się wieloma pozytywnymi wyróżnikami: do rozdysponowania mamy naprawdę wysokie kwoty, nie ma żadnych opłat dodatkowych i prowizji, a do tego przedsiębiorca może starać się o półroczną karencję” – mówi prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Umowę Operacyjną w ramach Instrumentu Finansowego Pożyczka dla MŚP w kwocie 16 mln. zł. Dzięki tej współpracy oraz dodatkowym środkom Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości współdziałaniu i do przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego trafi prawie
19 mln. złotych. Wartość jednostkowej pożyczki może sięgać nawet 1,7 mln. złotych.
„To pożyczka, jakiej przedsiębiorca nie znajdzie w banku lub innej instytucji komercyjnej. Wspólnie z BGK wypełniamy misję wspierania rozwojowego przedsiębiorców. Planujemy udzielić pożyczek co najmniej 46 mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, w tym przynajmniej 14 przedsiębiorstwom wprowadzającym innowacje produktowe lub procesowe. Celem finansowania jest zwiększenie konkurencyjności MŚP na terenie województwa świętokrzyskiego. Taki jest nasz priorytet” – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Okres spłaty to pięć lat, a karencja w spłacie kapitału może trwać nawet pół roku.
„Jednostkowe Pożyczki mogą finansować Inwestycje Końcowe realizowane na terenie województwa świętokrzyskiego, związane z rozwojem i rozbudową firm realizowane m.in. poprzez: zakup maszyn, urządzeń i sprzętu, zakup praw własności intelektualnej, projekty innowacyjne w tym związane z zakupem i wdrożeniem gotowej technologii niewymagającej przeprowadzenia dodatkowych prac B+R lub stanowiącej kontynuację wcześniej przeprowadzonych prac na styku nauki i biznesu” – dodaje prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.