8 marca o godzinie 11:00 odbędzie się specjalne szkolenie przygotowane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości na Dzień Kobiet! Będzie to okazja, by lepiej poznać sens i zastosowanie feminatywów. Szkolenie poprowadzi Maciej Makselon z Pracowni Językowej Maciej Makselon.
– Temat budzi zawsze wielkie emocje, ale w czasie szybkiego postępu używania feminatywów należy podyskutować w jakich sytuacjach ich zastosowanie jest wskazane, a kiedy może okazać się nieskuteczne. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, liczymy, że ten oryginalny temat stanie się przyczynkiem do ciekawej dyskusji – zapowiada Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Szkolenie odbędzie się 8 marca o godzinie 11:00 – wstęp jest wolny po wcześniejszej rejestracji na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości!
Pani Prezes czy Pani Prezeska, Pani Kierownik czy Pani Kierowniczka, Pani Dyrektor czy może Dyrektorka? Feminatywy zyskują na popularności i coraz więcej Pań na kierowniczych stanowiskach nie ma problemów z ich używaniem. O ile bycie nazywaną „prezeską” budzi szacunek, tak w opinii niektórych „dyrektorka” czy „kierowniczka” budzi dystans. Czy tak jest naprawdę? Jak prawidłowo stosować feminatywy? O tym wszystkim opowie Maciej Makselon.
- Feminatywy od dawna nie powinny stanowić tematu publicznej debaty. A jednak ciągle stanowią. Dlaczego? Ponieważ zostały upolitycznione i obrosły całą masą mitów. Mitów, które – na szczęście – naukowo da się obalić – mówi autor szkolenia, które już 8 marca odbędzie się na Platformie Szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
- Podczas tego szkolenia poznasz najczęstsze zarzuty, jakie pojawiają się wobec feminatywów. Porozmawiamy o historii form rodzajowych, poprawnym tworzeniu firm żeńskich, korzyści z symetrii rodzajowych, ale i sposobach wyrażania żeńskości w języku – mówi trener.
Dodajmy, że szkolenie – choć na Dzień Kobiet – to skierowane jest także do Panów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.
Więcej informacji na Platformie Szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości: Feminatywy. O co tyle krzyku?
Serdecznie zapraszamy!