Pierwsze szkolenie APZP - relacja i zdjęcia ze spotkania

25.04.2007

W dniach od 16 do 21 kwietnia 2007r. w Domu Nauczyciela przy ul. Śląskiej 4 w Szczecinie, odbyło się szkolenie dla I grupy uczestników projektu pt. "Aktywna Promocja Zachodniopomorskiej Przedsiębiorczości", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet II Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach, Działanie 2.5 Promocja Przedsiębiorczości.

Uczestnikami projektu (Beneficjentami Ostatecznymi) zostały osoby, które otrzymały najwyższą liczbę punktów podczas spotkania rekrutacyjnego, mającego miejsce dnia 15 marca 2007 r. w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Do udziału w szkoleniu zgłosiły się 74 osoby, z których wybrano grupę 15 uczestników. Podczas szkolenia zapewniono wyżywienie (poczęstunek podczas przerwy na kawę, obiad).

Szkolenie (48 godzin) obejmowało m.in. następujące zagadnienia:

  • warsztaty psychologiczne mające na celu zmotywowanie Beneficjentów Ostatecznych Projektu do założenia działalności gospodarczej, budowanie własnej wartości, podniesienie samooceny, poznanie technik opanowania stresu, opanowanie umiejętności negocjacji w biznesie
  • podstawy prawa oraz rachunkowości związanych z zakładaniem i prowadzeniem firmy
  • sporządzanie biznes planu

Szkolenie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zostało ocenione średnio na 4,94 w skali od 1 do 5. Oto opinie uczestników:

  • "Profesjonalnie przygotowane, przeprowadzone w miłej atmosferze, z gotowymi narzędziami wspomagającymi rozpoczęcie działalności (druki, ustawy, arkusze do kalkulacji sprzedaży). Szkolenie na najwyższym poziomie przeprowadzone przez praktyków prowadzących biznes. Po raz pierwszy uczestniczę w szkoleniu, które tak silnie podkreśla stronę praktyczną."
  • "PFP dobrała doskonałych wykładowców - cała trójka na najwyższym poziomie - stworzyli sympatyczną, sprzyjającą twórczemu myśleniu atmosferę."
  • "Bardzo przydatne szkolenie przygotowujące kompleksowo do prowadzenia działalności gospodarczej."
  • "Jestem mile zaskoczona. Wspaniała atmosfera, świetna organizacja pracy i dużo fachowej, niezwykle potrzebnej wiedzy."
  • "Szkolenie świetnie zorganizowane, wykładowcy o wysokim poziomie wiedzy. Jestem bardziej zadowolona, niż się spodziewałam."

W trakcie zajęć wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć otworzenia własnej firmy. Pomysły dotyczyły zarówno branży usługowej (np. fitness, pensjonat), handlowej (np. salon sukien ślubnych) jak i produkcyjnej (np. produkcja mebli - kowalstwo artystyczne).

Nad organizacją szkolenia czuwała pani Maria Czerniecka - Główny Menedżer ds. Szkoleń oraz Małgorzata Dedek - Specjalista ds. Szkoleń z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Fotorelacja ze szkolenia w Szczecinie 16-21.04.2007. Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć:

ZPORR EFS UE PFP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  oraz ze środków budżetu Państwa.